Crvena zvezda - Zagreb: Zagreb dobar, ali nedovoljno

Hrvoje Krstičević • utorak, 03.10.2006.

Zagreb nije uspio prirediti iznenađenje u Beogradu. Momčad Zdravka Radulovića dobro se držala protiv favorizirane Crvene zvezde, ali na kraju ipak upisala prvi poraz (79:74) u regionalnoj NLB ligi...

Početak rastrgane prve četvrtine, isprekidane brojnim pogreškama i promašajima s obje strane, pripada "mravima" koji preko Alekseja Nešovića i Dwaynea Broylesa održavaju minimalnu prednost (8:6) gostiju. Domaćini do kraja perioda ipak uspijevaju povezati nekoliko suvislih akcija te do isteka desete minute serijom 8-0 dolaze do dotad najvećih plus šest (16:10).

Slika 1 od 2.

Zagreb ni u nastavku ne izgleda loše. Dvojac Broyles-Nešović obilježava ranu dionicu druge četvrtine, no ostatak momčadi ne uspijeva pratiti nametnuti ritam. Dvije minute prije kraja poluvremena Zagrepčani koševima Petra Babića sa linije slobodnih bacanja drže "klasični" deficit od dva poena (31:29), da bi uslijedio neshvatljivi pad koji je i odlučio konačnog pobjednika. Igor Milošević najprije pogađa tricu, Vuk Radivojević ubacuje jedno slobodno bacanje, a niz 10-2 zaključuju Petar Popović te ponovno Milošević na samom isteku vremena.

U drugom poluvremenu slična slika. Zagreb prijeti, no za potpuni povratak u ogled nedostaje onaj završni koračić. Imali su "zagrebaši" tricom Gordana Zadraveca u 23. minuti obećavajućih minus četiri (44:40), tri minute prije isteka 30. minute Kovačević i Broyles postavljaju rekordno niskih 50:48. Nažalost, nije bilo dovoljno. Domaćini ubrzo ubacuju u višu brzinu, ponovno se bude Milošević i Gurović, a na semaforu dvorane Pionir ubrzo svijetli neugodnih deset koševa zaostatka hrvatskog predstavnika (58:48). Snage za još jedan povratak više nije bilo, dok su "crveno-bijeli" mirno zaključili utakmicu u svoju korist te došli do premijernog trijumfa u NLB ligi.

Domaće košarkaše predvodio je Milan Gurović (31 poen, trica 7/11), Igor Milošević dodao je 11, a Čedomir Vitkovac 10 poena. Kod Zagreba jedini dvoznamenkasti Dwayne Broyles (19 poena) i Gordan Zadravec (15 poena).