Drama u Ljubljani

Branimir Korać • srijeda, 04.10.2006.

Najneizvjesniji dvoboj drugog kola NLB lige igran je u Ljubljani gdje je gostovala Budućnost. Union Olimpija tek nakon produžetka uzela je bodove, a gosti imaju velikih razloga za žaljenjem obzirom da su imali pobjedu u džepu...

Široki ERONET pružio je solidan otpor Hemofarmu, ali nije uspio napraviti iznenađenje. Vrščani su nakon katastrofalnog poraza kod Partizana izborili prvu pobjedu rezultatom 63:52. Cijelim tijekom susreta domaćin je dominirao i gosti su tek u završnom dijelu zahvaljujući raspoloženima Štembergeru i Špralji zaprijetili. No tricom Borisova Hemofarm se ponovno odvaja i mirno privodi susret kraju. Najbolji kod Hemofarma bio je Miloš Borisov s 19 poena (7/11) i sedam skokova, a kod gostiju Siniša Štemberger 15 poena (5/8) i pet skokova te Šime Špralja 14 poena (5/9) i 11 skokova.

Prava drama odvijala se u Ljubljani gdje je gostovala Budućnost. U sjajnom susretu Union Olimpija je na krajui slavila 91:85 nakon produžetaka, a veliku priliku za pobjedom propustili su gosti iz Podgorice. U završnici regularnog dijela Pavković je doveo Budućnost do 78:76, a sedam sekundi prije kraja Ožbolt s linije slobodnih bacanja poravnava na 78:78. Šut za pobjedu uzeo je Mijatović, ali nije pogodio. U produžetku Budućnost dobro počela, ali u nastavku Arslan i Ožbolt ipak na iskustvo odvode Olimpiju do pobjede. Olimpiju su predvodili Ender Arslan s 26 poena (10/17) i Sašo Ožbolt s 18 poena (5/13). Kod gostiju Nenad Mijatović 22 poena (8/18) i Žarko Rakočević 14 poena (5/5) i sedam skokova.

Helios je rutinski odradio posao protiv Geoplin Slovana i slavio više nego uvjerljivo 82:62. Susret je odlučen vrlo brzo obzirom da su domaćini nakon prve četvrtine bili na plus 12. Kod Heliosa bolji od ostalih Saša Dončič 14 poena (6/11) i 10 skokova te Jure Močnik 13 poena (4/5) i pet asistencija. Kod gostiju Miloš Paravinja 14 poena (6/9) i Aleksandar Jevđić 12 poena (5/7).