Zagorec i Slavonac preuzeli vrh

Branimir Korać, Ivana Strahija • ponedjeljak, 25.09.2006.

U skupinama Treće HNL odigrano je sedmo kolo. U obje skupine došlo je do promjene na vrhu i viodeće momčadi od ovog vikenda su krapinski Zagorec u zapadnoj i Slavonav u istočnoj skupini.

Treća HNL - Istok

Sedmo je kolo istočne trećeligaške karavane ponovno donijelo zanimljive nogometne susrete, kao i nekoliko pomaka na ljestvici. Slavonac je preuzeo vodstvo, na istom su broju bodova, no s lošijom gol-razlikom, i Ždralovi, dok se sa začelja digao Metalac, prepustivši svoje mjesto Slobodi.

Najveću pobjedu u ovom je kolu postigla momčad Oriolika, koje je Olimpiju kući poslala sa četiri gola u mreži. Dvostruki strijelac domaćina Milinković bio je prvo precizan sa bijele točke, da bi u drugom dijelu susreta svoje umijeće potvrdio i iz igre.

Slika 1 od 2.

3:0 i još jednog dvostrukog strijelca zabilježili smo i u susretu Croatije i Mladosti iz Ždralova. Derbi utakmica favorizirala je do sada odlične Ždralove, no izgleda da su igrači Croatije pronašli lijeka protiv gostiju. U prvom dijelu domaćini su zatvorili sve prilaze svom golu, da bi se u nastavku raspucao Labak, dok je Vranić zaključio rezultat pogotkom u 70. minuti.

Podravac i Graničar pružili su gledateljima u Virju zanimljivo nogometno poslijepodne. Poveli su gosti već u 5. minuti, dok domaćini uspijevaju poravnati tek pred kraj prvog poluvremena. 'Ribanje' u svlačionici polučilo je rezultat, pošto Virjani u završnicu ulaze mnogo bolje i pred kraj susreta ostvaruju dvije velike prilike.

3:1 bilo je i u Cerniku, gdje je Mladost pokazala Križevčanima da se ne moraju nadati pobjedi. Još jedan dvostruki strijelac, Papak, već je u prvom dijelu susreta ispucao svoju kvotu, pa su Mladostaši uz još dva lijepa pogotka utakmicu uspješno priveli kraju.

Najviše je pogodaka palo u utakmici Grafičara i Suhopolja. Dvije vrlo izjednačene ekipe lavovski su se borile, no gosti su imali mnogo više sreće. Nakon što je Suhopolje povelo 2:0, domaći Pavošević tri minute pred kraj susreta smanjuje na 1:2. Gosti, zlu ne trebalo, u 89. postižu još jedan pogodak, na svu sreću jer u sudačkoj nadoknadi njihov inače odličan Ibriks griješi i loptu šalje u vlastitu mrežu.

U susretu derbija začelja Metalac i Sloboda odigrali su 2:1. Domaćini su očito bili odlučni maknuti se sa začelja, pa već u prvom dijelu bilježe 2:0, dok u drugom većinu svoje igre koncentriraju na obranu.

Neriješeni rezultat i podjela bodova najlogičniji je ishod susreta Slavonije i Višnjevca. Poveli su gosti u 39. minuti i držali rezultat sve do 78. minute, kad domaćini dobivaju prigodu poentirati s bijele točke. Hrmić tri minute kasnije preokreće rezultat u 2:1, da bi u samoj završnici gostujući Viševac iz penala svojoj ekipi ipak priskrbio bod.

U Molvama je mladost pobijedila Pitomaču minimalnom razlikom, a jedini je pogodak, iz slobodnog udarca, realizirao Kopričanec, svega sedam minuta do kraja utakmice.

Najmanji pak je rezultat zabilježen u Nedelišću, gdje je domaćin protiv Slavonca ubilježio bod rezultatom 0:0. Slavonci su možda previše nehajno stigli u Međimurje, jer je domaćin odlično parirao tijekom cijelog susreta, da bi u 90. minuti Frančić, u najizglednijoj prigodi do tada, pogodio tek prečku.

Treća HNL - Istok, sedmo kolo:
Nedelišće - Slavonac 0:0, Croatia - Mladost (Ž) 3:0 (Labak 47', 51', Vranić 70'), Oriolik - Olimpija 4:0 (Abramović 11', Milinković 42'-11m, 83', Kotorac 84'; isključenje: Smoje 51' (Ol)), Grafičar Vodovod - Suhopolje 2:3 (Pavošević 87', Ibriks 90'-ag/Međimorec 35', Ibriks 68', Lukašek 89'), Slavonija - Višnjevac 2:2 (Berdi 78-11m, Hrmić 81'/Maslač 39', Višević 90'-11m; isključenje: Đalok 43' (V)), Metalac - Sloboda 2:1 (Škorić 1', Novaković 40'/Fiškuš 47'), Mladost (C) - Križevci 3:1 (Papak 17', 32', Barišić 72'/Čendić 47'), Mladost (M) - Pitomača 1:0 (Kopričanec 83'), Podravac - Graničar 3:1 (Cikoš 41', Mlakar 81', Vukašinović 84'/Pavičić 5').

Parovi 8. kola:
Slavonac – Graničar, Mladost Ž – Podravac, Višnjevac – Croatia, Olimpija – Slavonija, Pitomača – Oriolik, Suhopolje – Mladost M, Sloboda – Grafičar, Križevci – Metalac i Nedelišće – Mladost C.

Treća HNL - Zapad

Zagorec iz Krapina nova je vodeća momčad zapadne skupine Treće HNL. Zagorec je u sedmom kolu na gostovanju svladao Radnik s 2:0 i iskoristio remi Žminja i poraz Vinogradara te ih prestigao na ljestvici. Žminj je na svom travnjaku očekivao sva tri boda u susretu protiv Vrapča, ali odigrao je tek 0:0. U derbiju kola Vinogradar je poražen u Lučkom 2.1. Na dnu ljestvice nalaze se klubovi iz Karlovačke županije, Karlovac i Ogulin, koji su i u ovom kolu upisali poraze.

Treća HNL - Zapad, sedmo kolo:
Novalja - Karlovac 2:0 (Salazar 10', Kremenović 70'-11m; isključenje: Perković (N) 62'), Ogulin - Istra 1:2 (Fumić 35'/Basta 42', Pekica 47'-11m), Radnik - Zagorec 0:2 (Brlek 60', Poslončec 68'), Samobor - Orijent 1:0 (Jelić 51'), Rudeš - Rudar 1:1 (Marjanović 84'-11m/Fejzić 8'), Draga - vrbovec 3:1 (Petrović 25'-11m, Topić 77', Šimić 84'/Z. Dimović 4'), Jadran - Segesta 2:2 (Simonović 27', Belušić 70'/Deronjić 9', Šuran 76'-ag), Žminj - Vrapče 0:0, Lučko - Vinogradar 2:1 (Galić 23', Bandalo 64'/Kiseljak 40').