Cibalia - Slaven Belupo: Zekić kaznio nemoć "farmaceuta"

Iako je bilo najavljeno da Božac i Poldrugač neće moći nastupiti u Vinkovcima, obojica su se pojavila u početnoj jedanaestorici Slavena Belupa, dok je Boris Leutar, također suprotno najavi, zauzeo svoju poziciju u domaćem sastavu.

U prvom dijelu utakmica je bila isprepletena pogreškama s obje strane, teško gledljiv nogomet pokazali su igrači obje momčadi. Cibalia je mogla povesti već u četvrtoj minuti, ali je udarac A. Andričevića obranio Nikoloski. U šestoj minuti tukao je Božac, ali je njegov udarac blokiran.

U desetoj minuti Bagarić je ubacio s lijeve strane, pred vratima se stvorila gužva, tukao je iz blizine Zore, a Nikoloski je odlično reagirao. Potom slijede dva dalekometna pokušaja gostiju, ali je Burcsa obranio udarce Šomocija i Mumleka. Uzvratili su Kerić i Maroslavac, ali Nikoloski nije imao problema.

Potom je ritam, koji je ionako bio slab, dodatno pao, igra se umrtvila, a u završnici prvog dijela Cibalia je došla u vodstvo. U 42. minuti Jukan je prošao po desnoj strani, nekoliko igrača Slavena nije ga uspjelo zaustaviti, a onda je ubacio na drugu stranu za Zorana Zekića, koji je udarcem iz voleja odlično pogodio suprotni kut za 1:0.

Cibalia je sigurnom igrom održavala vodstvo, a dvije prigode gosti nisu iskoristili, Burcsa je obranio udarac Šranovića iskosa, dok je Šomoci tukao pored gola. U 63. minuti domaći su povećali vodstvo. Zekić je postigao i drugi pogodak, i to iz slobodnog udarca s više od 30 metara, lopta je odsjela u gornjem desnom kutu za 2:0.

Do kraja je Scoria izmjenama pokušao nešto promijeniti, ali nije bilo pomoći. Cibalia je mogla postići i treći pogodak, ali je u 80. minuti Nikoloski obranio 'zicer' Kerića.