Ljubojević dotukao Anderlecht

Branimir Korać • subota, 30.09.2006.

U derbiju osmog kola belgijskog nogometnog prvenstva Genk je gostovao u Bruxellesu kod Anderlechta. Anderlecht se pokazao kao gostoljubiv domaćin i Genk slavi sa 4:1...

I bez ozlijeđenog Ivana Bošnjaka Genk izgleda moćno. Već nakon deset minuta Anderlecht je bio šokiran. Kevin Vandenbergh u drugoj i devetoj minuti "probušio" je domaćeg vratara Zitku i Genk je vodio s 2:0. U drugom dijelu Anderlecht se vraća u utakmicu i smanjuje preko Mbarka Boussoufe.

No u 74. minuti u igru ulazi Goran Ljubojević i u završnici potopljuje domaći brod. Pogocima u 86. i 89. minuti Ljubojević se odužuje treneru i Genk slavi sa 4:1. Treći Hrvat u dresu Genka, Tomislav Mikulić, nije igrao.