Petrić ponovno spasitelj

Branimir Korać • nedjelja, 10.12.2006.

Basel ne igra dobro, daleko je od prošlosezonske forme, ali ima Mladena Petrića koji je sposoban uvijek donijeti prevagu. Upravo tako bilo je i u 18. kolu švicarskog prvenstva u kojem je Basel teškom mukom došao do pobjede kod posljednjeplasiranog Aaraua 3:2...

U susretu protiv Aaraua očekivala se lagana pobjeda, ali Basel si je slično kao i Dinamo u Čakovcu, zakomplicirao situaciju. Počelo je dobro po goste koji su već nakon 35 minuta vodili 2:0. Prvo je Petrić doveo Basel u vodstvo u 24. minuti, a onda je deset minuta kasnije Kuzmanović povisio na 2:0. No do poluvremena Aarau ipak uspijeva smanjiti pogotkom Achioua u posljednjim trenucima.

U drugom poluvremenu, u 67. minuti, domaćin dolazi do poravnanja autogolom Zannija, ali u završnici susreta, u 80. minuti, Mladen Petrić još jednom trese mrežu Aaraua i donosi tri boda Baselu. Nakon 18 odigranih kola, Basel drži petu poziciju s 30 bodova, deset manje od vodećeg Züricha.