Vodeni sportovi

Rekord Vječanina, Strahija osmi

HINA • četvrtak, 07.12.2006.

Hrvatski plivač Marko Strahija osvojio je osmo mjesto u utrci na 200 metara leđno prvog dana Europskog prvenstva u malim bazenima u Helsinkiju.

Strahija je isplivao rezultat 1:58.08 i u finalu nije uspio ponoviti vrijeme iz jutarnjih kvalifikacija kada je s rezultatom 1:56.23 bio šesti. Zlatnu medalju s novim europskim rekordom osvojio je Rus Arkadij Vjačanin (1:49.98). Dosadašnji rekord bio je u vlasništvu Austrijanca Markusa Rogana koji je u prosincu prošle godine isplivao rezultat 1:50.43. Srebrnu medalju osvojio je Nijemac Helge Meeuw (1:53.45), dok je Rumunj Razvan Florea bio treći s rezultatom 1:53.71.