Cibalia, Šibenik i Dinamo na finalni turnir

Ivor Krapac, Zoran Zdelar • srijeda, 13.12.2006.

Danas poslijepodne nastavilo se Dvoransko prvenstvo. Dinamo je u prvom susretu uvjerljivo slavio protiv Šibenika s 3:1, iako su do pobjede stigli u posljednjim minutama. Rijeka je slavila protiv Osijeka zahvaljujući hat-tricku Ahmada Sharbinija, dok je Cibalia doživjela svoj prvi poraz na ovogodišnjem Dvoranskom prvenstvu. Porazili su ih Šibenčani s 2:1. Odmah potom uslijedila je i prva pobjeda Osijeka od 2:1, a istim rezultatom slavio je i Dinamo protiv Rijeke. Puljani su poraženi i od Šibenčana, te se tako vraćaju u Istru bez pobjede...

Na Dvoranskom prvenstvu za 200.000 kuna nagrade nastavljaju se natjecati tri prvoplasirane momčadi - Cibalia, Šibenik i Dinamo. Na finalni turnir, koji se igra ovog vikenda, prenijet će po tri boda iz međusobnih susreta, kao i gol-razliku iz tih dvoboja. U subotu i nedjelju će u novoformiranoj skupini dočekati tri vodeće momčadi s drugog kvalifikacijskog turnira, koji se igra sutra i preksutra.

Slika 2 od 3.

Vezane vijesti

Drugi dan prvenstva otvoren je prilikama i pogocima bogatim dvobojem Dinama i Šibenika, u kojem su Šibenčani u prvom poluvremenu propustili potpuno potopiti zvučnog suparnika. Nakon što je Hrvoje Čale već u prvoj minuti osigurao Dinamovu prednost, Dražen Gović je dvije minute kasnije poravnao na 1:1, a u nastavku prvog dijela Budimir, Rukavina i Čaval nisu iskoristili tri čiste prilike za potpuni preokret i potencijalno uvjerljivo šibensko vodstvo.

Kaznu za te promašaje Šibenčani su dočekali u posljednjim minutama. Ante Tomić je u 21. minuti na asistenciju Josipa Pivarića zabio za 2:1, da bi minutu potom Pivarić, Dinamovo otkriće drugog dana, postavio završnih 3:1.

Slika 3 od 4.

Dinamovci su definitivno osigurali nastavak natjecanja u svojem drugom današnjem susretu, s 2:1 protiv Rijeke. Nakon što je Tomić u šestoj minuti doveo "modre" u vodstvo, preostala dva pogotka pala su u drugom poluvremenu. Siniša Linić je u 13. minuti zabio za 1:1 i osigurao slavlje maloj skupini riječkih navijača, no to slavlje nije trajalo dugo - već minutu kasnije Vedran Ćorluka se golom nakon lijepog solo-prodora pobrinuo za pobjedu svoje momčadi.

Za kraj drugog dana "modri" su odigrali 2:2 protiv Osijeka u utakmici koja više nije mogla ništa promijeniti. Dinamo je tada već bio siguran za završni turnir, dok su se Osječani još ranije oprostili od nastavka natjecanja.

Slika 1 od 2.

Šibenik je svoje mjesto na završnici "rezervirao" pobjedama u preostala dva današnja nastupa, s 2:1 protiv Cibalije i 2:0 protiv Pule. U ogledu s Cibalijom sve su riješili pogocima Kartela (8.) i Govića (22.), dok su Puljane slomili zaslugom Kartela (12.) i Budimira (23.). Protiv Puljana im je za prolaz bio dovoljan i bod, a u skladu s tim su i odigrali - mirno, bez srljanja, čekajući na pogrešku ili rupu u obrani suparničke momčadi. Dočekali su i iskoristili dvije takve prilike.

Cibalia je svoj dio posla odradila još jučer, s tri pobjede u isto toliko utakmica. Uz poraz od Šibenika, danas su odigrali i 1:1 u rezultatski nevažnom susretu s Rijekom. Za Riječane je zabio Rendulić (19.), a za Vinkovčane Tihomir Živković, dok je Rijeci u posljednjim trenucima (dvojbeno) poništen pogodak Linića zbog isteka vremena.

Riječanima je jedina pobjeda na turniru, tako, ostala ona protiv Osijeka. Ta utakmica završila je s 4:1, a glavni junak bio je trostruki strijelac Ahmad Sharbini, koji se pobrinuo za prvi hat-trick na ovom prvenstvu. No, to nije jedina prva stvar koju je Sharbini učinio - u četvrtoj minuti je na dodavanje Dragana Tadića zabio prvi gol glavom na turniru.

Slika 4 od 5.

Ni Osijek nije završio prvenstvo bez pobjede. Puni plijen uzeli su s 2:1 u četvrtom kolu protiv Pule, uz dva pogotka Milana Pavličića. Puljani su, pak, napustili Zagreb sa samo jednim osvojenim bodom u pet utakmica.