Zagreb - Slaven B.: Lovrek potopio nemoćne Koprivničane

Ivor Krapac • subota, 04.11.2006.

Nogometaši Zagreba nastavili su uspješan niz i u ogledu sa Slavenom Belupom došli do treće uzastopne prvenstvene pobjede. Zagrebaši su bez ikakvih problema izašli na kraj s potpuno blijedim i neraspoloženim Koprivničanima, a junak susreta bio je Kruno Lovrek, koji je, osim dva pogotka, izborio i jedanaesterac kojeg je sam realizirao, te kontinuirano prijetio gostima na lijevoj strani domaćeg napada.

Nesretni tijek susreta za goste naznačen je već u devetoj minuti, kad je Elvis Scoria zbog ozljede Petra Bošnjaka morao obaviti prvu prinudnu izmjenu, ubacivši u igru Peru Pejića. Na prvu izrazitu prijetnju čekali smo još pet minuta, a Zagreb je u toj šansi bio vrlo blizu dolaska u vodstvo - Mario Brkljača je nakon Mujdžinog ubacivanja iz kuta s desne strane glavom pogodio gredu.

Slika 1 od 2.

No, domaćima nije trebalo dugo da stignu do rezultatske prednosti. Nakon Sopićevog prekršaja na Ibričiću na rubu kaznenog prostora, Kruno Lovrek je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i preciznom loptom prevario skamenjenog Slavenovog vratara Nikoloskog.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo i jedinu dotadašnju kakvu-takvu prijetnju gostiju, uz preslab udarac Bojana Vručine koji nije mogao prevariti Stojkića. Zagrebaši su, pak, i dalje bili puno opasniji, a vrijedan isticanja je Mandžukićev promašaj "oči u oči" s Nikoloskim na lijevoj strani kaznenog prostora, kao i Vrdoljakov opasan prizemni udarac s 18 - 19 metara, kojeg je Slavenov vratar izbio u korner.

U drugom dijelu konačna odluka pala je vrlo rano, već u 51. minuti. Brkljača je na lijevoj strani 16-erca požrtvovno spasio loptu od izlaska izvan terena (je li lopta eventualno prošla aut-liniju, moći će potvrditi samo TV-snimka), a Ibričić je s lijeve strane krasnim udarcem prevario istrčalog Nikoloskog i povisio Zagrebovo vodstvo na 2:0.

Gostujući vratar nikako se nije mogao pomiriti sa sudačkom odlukom da Brkljačina povratna lopta nije izašla izvan terena, a učestali i žučni prosvjedi koštali su ga isključenja i gurnuli Slavenovu momčad u još veću nepriliku. Umjesto Nikoloskog, na vrata je stao Robert Lisjak, a zamijenjen je kapetan Miljenko Mumlek.

Slika 2 od 3.

"Točka na i" Zagrebove pobjede stigla je u 58. minuti, kad je Bodrušić u kaznenom prostoru načinio prekršaj nad Lovrekom, a domaći junak dana sam preuzeo odgovornost i iz jedanaesterca pogodio za završnih 3:0. Gosti su do kraja imali još samo jednu priliku za počasni pogodak, uz Stojkićevu obranu udarca Pere Pejića, no teško da bi i smanjenje zaostatka znatno popravilo dojam nakon njihove slabe predstave.

Miroslav Blažević, trener Zagreba: "Registrirao sam permanentni progres u našoj igri i nadam se da će nam ova pobjeda biti od koristi za neophodno samopouzdanje uoči utakmice u Rijeci. Mislim da je kriza rezultata iza nas, a prave krize igre nije ni bilo - u Šibeniku smo izgubili iako smo odigrali jedan od boljih susreta, u Osijeku smo mogli uzeti više od boda, dok smo bili slabi jedino protiv Pule i, rekao bih, nedovoljno dobri protiv Međimurja."

Elvis Scoria, trener Slavena Belupa: "Zasluženo smo izgubili, uz nekoliko okolnosti koje su išle protiv nas - rana ozljeda Bošnjaka, eurogol Lovreka, penal, isključenje vratara... No, to ne umanjuje pobjedu Zagreba, bila je to jednosmjerna utakmica. Suđenje? Ne bih ga komentirao jer mislim da komentari nisu potrebni. Kod onog drugog gola sam bio daleko i ne mogu procijeniti tu situaciju."