Zadar - Cibona: Euroligaško iskustvo iskorišteno u Jazinama

Bernard Jurišić • subota, 13.01.2007.

U velikom derbiju 17. kola NLB lige, Cibona je ohladila uzavrele Jazine i pobjedom sačuvala vodeće mjesto na ljestvici regionalne lige. Zadranima se izostanak Englisha pokazao nepremostivim hendikepom, iako je utakmica bila neizvjesna do posljednje minute...

Cibona je pobijedila Zadra u Jazinama, pokazujući puno veće iskustvo u igranju teških utakmica ove sezone. "Vukovi" nisu odigrali briljantnu utakmicu, no kad se podvuče crta - zasluženo su dobili pred punim tribinama zadarske dvorane.

Veliki dio prvog poluvremena Cibona je imala prednost. Zadrani su tek u samoj završnici druge četvrtine preuzeli vodstvo, koje su "uraganom" na početku treće četvrtine popeli na 56:47. No, zagrebačka momčad uzvraća serijom 0:13 i vraća rezultat u svoju korist, 56:60.

I posljednju četvrtinu Zadrani otvaraju dobro, ponovno se odlijepivši na 68:63. No i ovog puta se Cibona brzo sabrala, kao da je gostujuće igrače na puni angažman tjerala tek veća serija domaćina. 0:10 u manje od dvije minute i prednost je opet na strani "vukova" (68:73).

Nešto više od minute prije kraja, Zadar je smanjio na minimalnih 74:75. U posljednjoj minuti se s četiri poena "ukazao" Marton Bader, koji je odveo Cibonu na nedostižnih 74:79, 40 sekundi prije kraja.

Bader je bio prvo ime "cibosa" s 18 poena i 7 skokova, kod Zadra je uobičajeno najbolji bio Gečevski s 20 poena i 9 skokova. Vrijedi istaknuti i kuriozitet da su ova trenera u prvom dijelu zaradila tehničku grešku, a oba kapetana (Vladović i Kus) utakmicu su napustila zbog pet prekršaja.

Zadar je igrao bez svojeg prvog strijelca Englisha, koji bi se na parket trebao vratiti kroz tri tjedna. Na drugoj strani Anzulović nije koristio usluge McCullogha, čime je neizravno potvrdio da će ovog tjedna dovedeni Ivan Tomas zauzeti njegovo mjesto u momčadi u nastavku sezone.