Zimski sportovi

Miller pobjednik spusta u Wengenu

Goran Tomičić • subota, 13.01.2007.

Bode Miller pobjednik je legendarnog spusta u Wengenu, a na postolju su bili Cuche i Fill...

Spust u Wengenu je izuzetno zahtjevan, a to se najbolje moglo primjetiti u zavoju u sredini staze gdje je bilo nekoliko odustajanja , a organizatori su loše postavili skok u cilju i mnogo skijaša je palo odmah nakon završetka nastupa.

Miller je odličnom vožnjom došao do četvrte ovosezonske pobjede, druge u spustu. Već u gornjem dijelu imao je 98 stotinki prednosti ispred Filla a do kraja je brzinom od 144 km/h povećao prednost na sekundu i 47 stotinki. Cuche je drugim mjestom zadržao vodstvo u poretku spusta, a Fill je osvajanjem treće pozicije ostao u vrhu ukupnog poretka Svjetskog kupa.

Agresivnom vožnjom u gornjem dijelu, Hoffman je osvojio četvrto mjesto. Buechel je u gornjem dijelu bio brži od Millera, ali nije imao dovoljno koncentracije i osvojio je petu poziciju. Svindal je osmim mjestom ostao vodeći u Svjetskom kupu, ali ima malu prednost ispred Cuchea i Millera. Razočarali su Austrijanci, Maier nije u dobroj formi i ovo je možda posljednja sezona u kojoj gledamo legendarnog Herminatora, a Walchhofer je, nakon velike greške na startu, izgubio koncentraciju i odustao. Aktualni osvajač Velikog kristalnog globusa, Benjamin Raich, osvojio je 12. mjesto.

Natko Zrnčić - Dim osvojio je 52. mjesto sa zaostatkom od gotovo osam sekundi. Sutra u Wengenu skijaši voze superkombinaciju, u kojoj možemo očekivati dobar rezultat Ivice Kostelića.