Partizan nadoknadio minus, Bosna uvjerljiva

Bruno Blumenschein • subota, 20.01.2007.

U prvim susretima 20. kola NLB lige najzanimljivije je bilo u beogradskom Partizanu gdje je kod Partizana gostovao FMP i imao veliku priliku za pobjedu. U Sarajevu je Nenad Marković došao do prve pobjede...

Uvjerljiva pobjeda u Euroligi nad Union Olimpijom kao da je uspavala Partizan kojem je u 20. kolu NLB lige u goste došao FMP iz Železnika. Gosti su na krilima Aleksandra Rašića (14 poena) i Zorana Ercega (16 poena) u prvih 20 minuti stvorili prednost od deset poena (41:51), koju su zadržali i u trećoj četvrtini.

Međutim, tada Partizan zahvaljujući raspoloženom Milenku Tepiću (20 poena, 4/5 trice), koji je s Lukom Bogdanovićem (11 poena) u razmaku od 33. do 37. minute ubacio 13 poena, uspijeva preokrenuti tijek utakmice i završava pobjedu s konačnih 100:89, iako je u 37. minuti bilo još 87:85.

Scenarij susreta između Bosne i Geoplin Slovana nije bio niti približno neizvjestan kao ovaj beogradski jer su domaćini zabilježili uvjerljivu pobjedu sa . Tako je i novi trener Bosne Nenad Marković zabilježio svoju premijernu pobjedu u NLB ligi. Već na poluvremenu je bilo plus 12, a na kraju treće četvrtine i 65:47.

Do kraja susreta je domaćim košarkašima ostalo tek privesti utakmicu kraju što im je i uspjelo sa 90:72, a Dženan Rahimić je sa 24 poena bio najzapaženiji pojedinac na susretu. Goste je predvodio mladi slovenski reprezentativac Emir Preldžić sa 16 ubačaja.