Real 13 od 13

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.12.2006.

13. kolo španjolskog prvenstva donijelo je neočekivani poraz Unicaje kod Fuenlabrade, ali i novu, 13. pobjedu Reala. Barcelona i Tau Ceramica također su bili uspješni, ali uz dosta muke...

Real je u španjolskom prvenstvu jednostavno nezaustavljiv. U 13 odigranih kola upisao je isto toliko pobjeda, a posljednja je došla u Madridu protiv Alicantea 77:58. Alicante je dobro otvorio utakmicu, dugo bio u prednosti, a potkraj prvog dijela Real je preuzeo kontrolu. Na početku drugog povećao je prednost i krenuo prema pobjedi. Predvodili su ga Felipe Reyes sa 16 poena (7/11) i deset skokova te Alex Mumbru s 12 poena (3/8) i šest skokova. Marko Tomas za 21 minutu ubacio je šest poena (2/3). Kod Alicantea odlično je igrao naš Bruno Šundov koji je za 23 minute ubacio 15 poena (7/12), a isto toliko dodao je Lucio Angulo.

Tau Ceramica igra i dalje bez ozlijeđenog Zorana Planinića, a u ovom kolu namučila se protiv Estudiantesa i slavila s tijesnih 73:70. Pablo Prigioni s odličnim 21 poenom (5/8, sve za tri) te Luis Scola s 11 poena (5/13) i sedam skokova bili su najbolji kod Taua, a kod Estudiantesa Goran Nikolić 13 poena (5/8) i šest skokova te Carlos Suarez 11 poena (3/7) i šest skokova.

Akasvayu Girona nastavlja s odličnim igrama. U ovom kolu s lakoćom je u Sevilli svladala Caju 87:69. Caja je dobila prvu četvrtinu 28:19, ali nakon toga je posve nadigrana. Najbolji kod Girone bili su Marko Marinović s 21 poenom (7/12) i San Emeterio s 12 poena (2/6) i devet skokova. Dalibor Bagarić nije bio na parketu. Kod domaćina Poljak Ignerski 19 poena (6/10) i Demetrius Alexander 11 poena (1/4) i pet skokova. Branimir Longin za 17 minuta ubacio je šest poena (2/8).

Menorca je ubilježila važnu pobjedu na svom parketu protiv Bruese 76:55. Domaćin je u jednoj od boljih igara ove sezone vrlo brzo došao do visoke prednosti, a u završnici je potpuno "dotukao" slabu Bruesu. Mario Stojić za 25 minuta ubacio je 13 poena (5/6) uz tri skoka dok je Marino Baždarić za 26 minuta dodao deset poena (4/8).

Barcelona se dosta mučila s Lagun Arom, ali je na kraju zahvaljujući sjajnom Juanu Carlosu Navarru slavila 78:72. Navarro je ubacio 32 poena (10/17) i bio prvo ime susreta. Mario Kasun za 19 minuta ubacio je šest poena (3/9) uz sedam skokova, a Roko Ukić za devet minuta četiri poena (2/3). Kod gostiju Marko Banić igrao je 14 minuta i ubacio osam poena (3/3) uz dva skoka.

Španjolsko prvenstvo, 13. kolo:
Tau Ceramica - Estudiantes 73:70, Pamesa - Grupo Capitol Valladolid 79:61, ViveMenorca - Bruesa 76:55, Caja San Fernando - Akasvayu Girona 69:87, Polaris World CB Murcia - Granada 93:63, Real Madrid - Etosa Alicante 77:58, Winterthur Barcelona - Lagun Aro 78:72, Alta Fuenlabrada - Unicaja 76:70, Gran Canaria Grupo Dunas - Joventud 89:75.