Novo razočaranje za Abramović

Ivor Krapac • utorak, 20.02.2007.

Ivana Abramović pretrpjela je još jedan poraz u sezoni koja joj dosad nije donijela puno dobrog. Ivana se danas oprostila u prvom kolu WTA turnira u Bogoti u ogledu s 21-godišnjom Francuskinjom Pauline Parmentier, 177. na svijetu...

Francuska tenisačica slavila je sa 6:3 i 7:6(5), spriječivši hrvatsku predstavnicu da ponovi prošlogodišnji rezultat iz Bogote, kad ju je u osmini finala zaustavila prva nositeljica Flavia Pennetta. Abramović je, tako, izgubila bodove za lanjsko drugo kolo i uskoro je očekuje korak unatrag na WTA ljestvici.

Ivana je u susret s Parmentier krenula vrlo dobro i uz rani break došla do vodstva od 3:1, no ispalo je da je to bilo sve značajno što je napravila u prvom setu. Francuskinja je s pet uzastopnih gemova okrenula zaostatak i stigla na pola puta do pobjede.

Drugi set bio je duži i rezultatski izjednačeniji. Hrvatska predstavnica je dvaput dostizala break zaostatka (drugi put na servisu Parmentier za pobjedu kod 5:4), a pri svojem vodstvu od 6:5 propustila je lijepu priliku za ulazak u treći set. Francuskinja je na servisu u 12. gemu izvukla dvije uzastopne Ivanine set-lopte, 15:40.

U tie-breaku je Parmentier sve razriješila uz mini-break pri vodstvu od 6:5, a imala je priliku proći i znatno lakše. Otvorila je tie-break dolaskom do dva mini-breaka prednosti i vodstva od 5:1, da bi se Abramović potom vratila u egal s četiri uzastopna dobivena poena - pa stala.

Bilo je to još samo jedno u nizu Ivaninih ovogodišnjih razočaranja. U dosadašnjem tijeku sezone upisala je samo jednu pobjedu, u prvom kolu 50.000 $ vrijednog ITF turnira u Waikoloi protiv Slovenke Andreje Klepač, dok je, računajući kvalifikacije Australian Opena, nastupe na ITF turnirima i ovaj meč, poraza već šest. Današnji joj je bio peti u nizu.

Ostatak drugog dana prošao je bez poraza postavljenih igračica. Prvi korak uspješno su napravile i tri vodeće nositeljice. Tathiana Garbin je sa 6:4 i 6:4 prošla Njemicu Kathrin Woerle, Flavia Pennetta ubilježila je 6:4, 2:6 i 6:3 protiv Tatjane Malek, a Lourdes Dominguez Lino, koja brani naslov, proslavila 4:6, 6:1 i 6:3 protiv Sare Errani.

WTA Bogota, 20.2.2007., prvo kolo: Garbin (Italija, 1) - Woerle (Njemačka) 6:4, 6:4, Cravero (Argentina) - Tatišvili (Gruzija, Q) 7:5, 4:6, 6:2, Zahlavova Strycova (Češka) - Marrero (Španjolska) 6:2, 6:2, Sromova (Češka, 8) - Cabeza Candela (Španjolska, Q) 6:1, 6:2, Dominguez Lino (Španjolska, 3) - Errani (Italija) 4:6, 6:1, 6:3, Arn (Njemačka, Q) - Ditty (SAD) 6:3, 6:7(4), 6:3, Parmentier (Francuska) - I. Abramović (Hrvatska) 6:3, 7:6(5), Zakopalova (Češka, 7) - Llagostera Vives (Španjolska, WC) 6:2, 6:3, Vinci (Italija, 6) - Bohmova (Češka) 3:6, 7:6(4), 6:2, Cornet (Francuska, Q) - Nagy (Mađarska) 6:2, 6:3, Pennetta (Italija, 2) - Malek (Njemačka) 6:4, 2:6, 6:3.