Geoplin Slovan - Zagreb: Može i bez Sesara

Branimir Korać • subota, 27.01.2007.

Nakon nesretnog poraza u prošlom kolu u produžetku protiv Budućnosti, košarkaši Zagreba gostovali su kod slabog Geoplin Slovana. Očekivala se pobjeda i ona je došla, "mravi" su slavili 90:77...

I bez bolesnog Josipa Sesara Zagreb je izborio pobjedu kod Geoplina. Domaćin bez Paravinje nije bio ravnopravan Zagrebu od onog trenutka kada su "mravi" shvatili da moraju zaigrati angažirano. Kada su počeli igrati onako kako mogu i moraju, susret je brzo bio riješen.

Dugo je Geoplin bio u igri. Na poluvremenu je domaćin imao vodstvo 40:37 i bio bolji protivnik u prvih 20 minuta. Kod Zagreba jedini koji je nešto pružio u tom razdoblju bio je Gordan Zadravec dok su ostali potpuno podbacili.

Drugo poluvrijeme odlično otvara Dwayne Broyles i Zagreb u sedam minuta odlazi na devet poena prednosti. Posljednji pokušaji domaćina dogodili su se potkraj četvrtine kada smanjuju na svega tri poena zaostatka, 57:54, ali početkom posljednje četvrtine riješene su sve nedoumice. Zagreb radi seriju 15:3 ima visokih 72:57 pet minuta prije kraja i pobjednik je riješen.

Do kraja susreta Zagreb je imao i 18 poena prednosti, a u samoj završnici domaćin je uspio spustiti na za njih podnošljivih 13 poena zaostatka.

Kod Zagreba najistaknutiji bili su Gordan Zadravec s 24 poena i sedam skokova te Tomić, Broyles i Taylor s po 16 poena. U domaćem sastavu Vidmar 18 poena i devet skokova te Preldžić 14 poena i osam skokova.