Hajduk propustio poniziti Magusu

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 29.01.2007.

Hajduk je ubilježio danas prvu pobjedu na drugom dijelu priprema u turskoj Antalyji. Stradao je prvak turskog dijela Cipra, Magusa. Splićani su slavili s 4:2, a mogli su i daleko uvjerljivije...

Splićani su danas na drugom dijelu pripremama za proljetni dio sezone u Antalyji odigrali novu prijateljsku utakmicu. Protivnik je bio prvak turskog dijela otoka Cipra, Magusa. Ogromna razlika u kvaliteti bila je očigledna već od prvih minuta susreta kada u vodstvo Hajduk dovodi Nikica Jelavić nakon samo šest minuta igre. Trener Zoran Vulić gotovo da je i predvidio takav rasplet s obzirom da je na teren protiv turskih Ciprana, koji nisu ni članovi Uefe, poslao svoju rezervnu momčad.

No, veliki broj neiskusnih Hajdukovaca i jedan nesmotren potez rezultirali su loptom u Hajdukovoj mreži vlastitom krivicom. Ljubičić je postigao autogol u 11. minuti. No, isti igrač iskupio se suigračima za počinjenu grešku samo dvije minute kasnije kad je doveo Hajduk ponovno u vodstvo.

Vezane vijesti

Da bi se na pauzu između poluvremena otišlo s većim vodstvom pobrinuo se Jelavić novim pogotkom u 27., a potom i Campos u 38. minuti.

Do kraja susreta, Hajdukov vratar morao je još jednom vaditi loptu iz mreže, kad mu je u 56. minuti Vedat postigao pogodak. Da je Vulić koji slučajem na travnjak izveo onu momčad koju će suprotstavljati hrvatskim prvoligašima u nastavku sezone, vjerojatno bi Magusa završila utakmicu s deset golova u mreži. Ovako završava s 4:2, a ponovno je vrlo dobar nastup imao mladi Gabrić, koji se sve više nameće.

Hajduk je susret započeo u slijedećem sastavu: Varvodić, Munhoz, Ljubičić, Pandža, Gaal, Campos, Balatinac, Gabrić, Vučko, Jelavić i Bušić. Obavljena je samo jedna zamjena. Buljat je na poluvremenu zamijenio povratnika s rehabilitacijskog tretmana, Balatinca.

Hajduk - Magusa 4:2 (4:1)