Rukavina presudio Jeff Unitedu

Zoran Zdelar • utorak, 30.01.2007.

Splićani su uspjeli slaviti u pripremnom dvoboju protiv japanske momčadi Jeff United koju vodi Amar Osim, sin daleko poznatijeg Ivice Osima. Pobjednički pogodak za Hajduk postigao je Ante Rukavina...

Hajduk je danas uspio slaviti u novom pripremnom dvoboju. S druge strane terena ovog puta je stajao nešto snažniji protivnik negoli je to bio slučaj jučer s prvakom turskog dijela Cipra, koji nema ni pravo nastupa u Europi pod okriljem Uefe. Japanski Jeff United pod vodstvom Amara Osima ipak nije uspio slaviti protiv Hrvata. Neki će možda prigovoriti Hajdukovom stručnom stožeru što se u dva dana igraju dvije prijateljske utakmice, ali ako se uzme u obzir da je danas na terenu bila potpuno druga momčad u usporedbi s jučerašnjom, onda je odluka ipak prihvatljivija.

Splićani su tijekom prvog poluvremena demonstrirali veliku nadmoć, ali osim što su veći dio vremena držali loptu u nogama, nisu uspjeli opasnije zaprijetiti vratima Jeff Uniteda s obzirom da su Japanci najvjerojatnije u tom razdoblju uigravali obranu. Ipak, u 60. minuti japanski vratar primio je pogodak. Mario Carević iz kornera pronašao je Antu Rukavinu, koji glavom udara loptu i pogađa za 1:0.

Vezane vijesti

Imao je Hajduk još pokoju priliku, ali Japanci se više nisu dali savladati, te je susret i završen minimalnom, ali vrijednom pobjedom Hajduka nad renomiranim protivnikom.

Sastav Hajduka: Balić, Pelaić, Žilić, Živković, Hrgović, Musa, Damjanović (46' Balatinac) Carević, Rubil (85' Gabrić), Rukavina (80' Bušić), Bartolović.

Hajduk - Jeff United 1:0