Brodosplitu derbi u thriller završnici

Mario Lešković • utorak, 20.03.2007.

U 18. kolu Prve HMNL odigrane su sve utakmice. Domaćini su bili uspješniji i uspjeli su pobijediti u četiri utakmice dok su preostale dvije pripale gostima. Gospić još uvijek drži razliku od četiri boda pred pratiteljima, Mejaši su u igri na "sve ili ništa" ostali bez ičega, a Sokoli niti u 18. pokušaju nisu našli put do prvog boda...

U derbiju između drugog i četvrtog na tablici spretniji ili sretniji bili su Inžinjeri iz Brodosplita. Uz obilatu pomoć sreće stigli su do tri boda iako su igrači Inera do posljednjih 20-ak sekundi držali bod. Nakon vodstva Brodosplita u devetoj minuti preko Despotovića, već u 14. minuti Gudelj-Velaga vraća rezultat na početak pogotkom iz kontranapada. Nakon toga slijedi razdoblje neiskorištenih prigoda s obje strane. I kada su svi već vidjeli podjelu bodova, Clayton očajnički puca s 15-ak metara i ima sreću što lopta zahvaća Osibova koji tim pogotkom svojoj momčadi donosi bodove. Za povratak Inera više nije bilo vremena.

Iako su se igrači Brodosplita nadali da bi Gospićani mogli ostaviti bodove kod Torcide, to se nije dogodilo. Za to su se pobrinuli, u prvom redu, slovenski reprezentativci Simeunovič (dvaput) i Ibrišimović koji su svojim pogocima cijelu utakmicu držali "torcidaše" na pristojnoj udaljenosti i na kraju bez prevelike muke došli do važnih bodova.

Slika 1 od 1.

Iznenađenje kola priredili su igrači Croatie koji su pobijedili favorizirane Mejaše i uskratili im bitne bodove u borbi za četvrto mjesto koje trenutno drži Inero s dva boda više od Mejaša. U neizvjesnoj završnici pogotkom Bajrušovića u 37. minuti Mejaši dolaze do željenog rezultata i vodstva 3:2. Na njihovu nesreću u slijedećem napadu Protega postiže pogodak. Tada gostujući trener Perica vadi vratara i kreće na "sve ili ništa". Ovog puta takva taktika mu se nije pretjerano isplatila budući da Rončević i Pavlović postižu pogotke za domaćina. Ovim bodovima Croatia je uhvatila priključak s ostalim klubovima s dna ljestvice te se vratila u borbu za ostanak.

Najviše pogodaka viđeno je u Kninu gdje su Kijevljani lakše negoli se to vidi na rezultatu, došli do pobjede. Nakon sigurnog vodstva od 4:0, dolazi do opuštanja što gosti koriste i umalo uzimaju bod kada su ih već svi otpisali. Na sreću domaćina to se nije ostvarilo.

Još je u Dubrovniku Uspinjača u nastavku došla do pobjede zahvaljujući padu koncentracije i snage domaćina, a u Zagrebu je Orkan Profectus sa 7:1 deklasirao Sokole koji se još uvijek nadaju prvom bodu. Prema prikazanom, na njega će još dugo čekati.

Prva HMNL, 18. kolo:
Brodosplit Inž. - Inero 2:1, Torcida Chigra - Gospić 2:3, Croatia - Mejaši Innecto 5:3, Kijevo JS - Petrinjčica 6:5, GOŠK Mea Culpa - Uspinjača 1:3, Orkan Profectus - Sokoli 7:1.