Kolo gostoljubivih domaćina

Mario Lešković • utorak, 03.04.2007.

U 20. kolu Prve HMNL rezultati su išli u prilog gostima. Od šest utakmica čak pet ih je završilo pobjedama gostiju. Čast domaćina spasili su igrači Brodosplita pobjedom nad Petrinjčicom. Rezultati su manje- više očekivani jedino su Mejaši neobjašnjivom lakoćom "prohujali" Zagrebom kod Orkana...

U Splitu domaćin je upisao bodove i prije nego se odigrala utakmica samo je bila upitna razlika kojom će susret završiti. Golijadu je u osmoj minuti otvorio Brnabić, do poluvremena još se na listu strijelaca upisao s dva pogotkaLaura. U nastavku mrežu Petrinjčice pune u 21. minuti Rešetar i Despotović, te Džafić u 38. minuti za okruglih pola tuceta.

U Šibeniku igrači domaće Croatie se nadaju pobjedi kojom bi se bodovno izjednačili s Torcidom koja se nalazi na 10. mjestu. Takvim razvojem nisu se složili igrači Inera kojima je svaki bod potreban da bi zadržali četvrto mjesto koje im želi uzeti još jedna momčad iz Splita, Mejaši. Da se ne šale, Splićani pokazuju u prvih 15 minuta kada preko Gudelj- Velage i Bonkovića vode 2:0. Tada se budi domaćin i s dva brza pogotka Pavlović vraća rezultat u egal kojim su na poluvremenu zadovoljniji domaći. Nakon odmora Podlipec u 22. minuti ponovo dovodi goste u vodstvo. Tada kao da se Šibenčani predaju što gosti koriste i s četiri nova pogotka poboljšavaju gol razliku, a domaćina ostavljaju u nezavidnoj situaciji.

Sličnog razmišljanja kao i Croatia, Torcidaši su namjeravali pobjedom pobjeći Šibenčanima. Iako su poveli u 15. minuti pogotkom Dubovca s 10 metara, vodstvo uspijevaju zadržati do nastavka kada u 32. minuti najbolji igrač utakmice Saša Babić izjednačava rezultat. U neizvjesnoj završnici Jurić u 35. minuti dovodi goste iz Knina u vodstvo, a Stanković iz redova domaćina vraća sve na početak pogotkom u 37. minuti. Kada su svi očekivali podjelu bodova, Babić novim pogotkom razočarava domaću publiku i igrače i svi bodovi odlaze u Knin.

U derbiju kola Orkan je pobjedom tražio izlaz iz krize. Mejaši nisu došli u Zagreb s "bijelom zastavom" nego pobjedom pušu za vratom Ineru. Golovima Bajrušovića i Jelića bježe na pristojnu razliku. Odmah nakon toga Lončarević smanjuje, da bi svojim drugim pogotkom u 40. minuti Jelić potvrdio pobjedu kada su Orkanovci igrali s igračem više u polju, tj. kada su izvadili vratara.

U Samoboru samo se mijenjaju strijelci i rezultat, a bod(ovi) nikako da se pojave na kontu Sokola. Možda čekaju kakvu administrativnu pogrešku protivnika pa da im netko pokloni bodove...

Lider u Dubrovniku, vjerojatno zahvaćen umorom od puta tek u nastavku uspijeva doći do vodstva koje bez problema zadržava, a čak i povećava Simeunović pogotkom u 37. minuti. Prva HMNL, 20. kolo: Brodosplit Inž- Petrinjčica 6:0, Croatia- Inero 3:7, Torcida Chigra- Kijevo JS 2:3, Orkan Profectus- Mejaši 1:3, Sokoli- Uspinjača 1:6, GOŠK Mea Culpa- Gospić 2:4.