Zagreb - Rijeka: Čovjek koji ne promašuje

Ivor Krapac • srijeda, 02.05.2007.

Tri izgledne prilike - i tri pogotka. Ahmad Sharbini nije mogao bolje, a tri plotuna u mrežu Dragana Stojkića bila su dovoljna za Rijekinu gostujuću pobjedu protiv prilično indisponiranog sastava Miroslava Blaževića. Zagrebaši su pokazali premalo, a jedina svijetla točka bio im je povratak Senijada Ibričića nakon višemjesečne stanke zbog ozljede koljena...

Prvi dio prošao je uz dosta prigoda na obje strane, ali i s dvije nule na semaforu pri odlasku na veliki odmor. Zagrebaši su uglavnom pokušavali nabacivanjima s boka iz igre ili prekida (osobito s lijeve, Čuturine strane), što je dalo pravog ploda tek u završnici poluvremena, uz Brkljačin udarac glavom i zajedničku "obranu" Dragana Žilića i stative gostujućih vrata.

Jedinu pravu akciju bez visokog nabacivanja domaći su odigrali u 19. minuti. Marko Grgić nanizao je nekoliko suparničkih obrambenjaka na desnoj strani kaznenog prostora i namjestio idealnu priliku Tomislavu Labudoviću, no Zagrebov stoper nogom nije pogodio cilj iz velike blizine. Otišlo je kraj vrata.

Stojkić je imao nešto više posla od kolege iz suparničke momčadi. Glavna prijetnja bio je Mate Brajković, koji je u devetoj minuti izdaleka uzdrmao gredu, u 24. opasno pucao glavom, a tri minute kasnije priprijetio i nogom s ruba kaznenog prostora. U posljednje dvije situacije je domaći vratar i kapetan bio na pravom mjestu.

Po povratku s pauze nastavilo se još vatrenije. Naznaka je stigla Lovrekovim promašajem u 51. minuti iz izgledne situacije, a odmah potom vidjeli smo dva pogotka u razmaku od samo 60-ak sekundi, po jedan na svakoj strani.

Slika 1 od 1.

Ahmad Sharbini započeo je svoj show spretnom reakcijom u gužvi i golom za 1:0 nakon Buline asistencije s ruba 16-erca. Izjednačenje se dogodilo u prvoj sljedećoj domaćoj akciji. Grgić se na desnoj strani kaznenog prostora krasnim lažnjakom riješio suparničkih obrambenjaka i snažno pogodio Žilićev suprotni kut. Bio je to najljepši pogodak na utakmici, no Zagrebašima na koncu nije previše značio.

Domaći su već u 54. minuti zaprijetili Lovrekovim udarcem s 20-ak metara, uz Žilićevu pomalo nesigurnu obranu i gostujuće raščišćavanje prijetnje izbacivanjem lopte izvan terena.

Riječani su ponovno poveli u 65. minuti. Duga akcija započela je ubacivanjem Anasa Sharbinija iz desnog kuta, nastavila se Linićevim dodavanjem s ruba 16-erca i Bulinim promašajem lopte s peterca, a zaključila Labudovićevom nespretnom reakcijom i mirnom realizacijom Ahmada Sharbinija za 2:1. Treba dodati da se, barem s tribina, tijekom te akcije učinilo da je najmanje jedan Rijekin igrač bio u zaleđu, no suci nisu reagirali.

Slijedilo je kraće zatišje, pa tri stvari vrijedne spomena u razmaku od samo tri minute. U 73. se vratio Ibričić, u 74. su gosti ostali s igračem manje nakon Rendulićevog drugog žutog kartona zbog preoštrog prekršaja, a u 76. je sve bilo gotovo. Anas Sharbini je dubinskim proigravanjem pronašao brata Ahmada, a gostujuća "desetka" potvrdila je da danas ne promašuje - pobjegao je Zagrebovoj obrani i bez većih problema svladao Stojkića.

I to je bilo sve, Zagrebaši do kraja ni s igračem više nisu imali snage za povratak.

Miroslav Blažević, trener Zagreba: "Čestitam kolegi i njegovoj momčadi na zasluženoj pobjedi. U prvom poluvremenu smo naizgled dominirali i više imali loptu, ali nismo konkretizirali tu premoć stvaranjem prilika, čak su nam oni pogodili gredu i bili opasni u kontri... Na koncu, dogodilo se ono što se moralo dogoditi i nadam se da ćemo izvući pouke iz ovog. Rijeka je bila realist, dok smo mi forsirali lepršavost koja nije mogla dovesti ni do čeg drugog osim poraza."

Josip Kuže, trener Rijeke: "Uvijek je lijepo pobijediti, a osobito u našoj situaciji koja nije dobra. Iz ovakvih rezultata možemo graditi raspoloženje za kraj prvenstva, a potom i za pripreme za iduću sezonu."