Kamen Ingrad - Osijek: Osijeku bodovi u Velikoj

Dalibor Kraljik • srijeda, 02.05.2007.

Dva kola zaredom, dva slavonska derbija. Prošlo je kolo Osijek ugostio vinkovačku Cibaliju, dok su u današnjem 30. kolu Osječani gostovali u Velikoj kod Kamen Ingrada. U utakmici bez rezultatskog imperativa i blijedoj igri obje momčadi, bodovi su iz Požeško-slavonske otišli u Osječko-baranjsku županiju…

Veličani su pred tek oko tri stotine gledatelja na svojem terenu ugostili slavonskoga susjeda, momčad Osijeka. Niti jednoj momčadi bodovi nisu bili od velike važnosti; Veličani su sigurni drugoligaš, dok Osječani pomakom za jedno ili dva mjesta na prvenstvenoj ljestvici ne dobivaju ništa drugo osim prestiža.

Prvih se petnaest minuta utakmice uglavnom igralo na prostoru između dva šesnaesterca, bez pravih prilika, uz nekoliko pokušaja nabacivanja u kazneni prostor na obje strane.

Gosti su zaprijetili u 18. minuti preko Josipa Kneževića koji iz poprilične udaljenosti pogađa vanjski dio mreže Kamenovog gola. U 21. se minuti drugi Osijekov Josip, Barišić, sjurio u kazneni prostor domaćina, uputio udarac prema golu, ali je lopta prošla pored desne vratnice.

Domaći u 29. minuti imaju slobodan udarac na tridesetak metara od Osijekovog gola; izvođač je bio Igor Radetić koji je dobro pucao u lijevi gornji kut Skenderovog gola, ali Marin Skender uz malu nesigurnost ipak uspijeva prihvatiti loptu u naručje. Barišić se minutu poslije nalazi sam ispred Koprića, ali Velički vratar dobro brani.

U 36. minuti Darko Čordaš ide okomito prema Osijekovom golu, ulazi u šesnaesterac i gura loptu na desno prema Radetiću koji gađa donji lijevi kut Skenderovog gola, ali Osijekov golman brani Radetićev udarac.

U 40. minuti utakmice gosti dolaze do vodstva; Josip Knežević je prošao po desnoj strani, s ruba kaznenog prostora upućuje izvrstan udarac prema golu, a lopta se od desne vratnice odbija u mrežu za 0:1. Bilo je to ujedno sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu u kojemu su gosti ipak bili bolja momčad i došli do zasluženog vodstva nakon prvih četrdeset i pet minuta igre.

Prvih je deset minuta nastavka prošlo u pritisku Osijeka koji su nastojali postići i drugi pogodak, ali bez izglednijih prilika. Na drugoj strani, u 58. minuti, Marko Zelenika izvrsno dodaje Tomislavu Božiću na lijevi rub šesnaesterca koji dobro gađa lijevi gornji kut Osijekovih vrata, ali je Skender opet na mjestu.

U 63. minuti Marko Prskalo pronalazi Barišića u Kamenovom kaznenom prostoru, Barišić puca jako, ali neprecizno, tako da lopta odlazi daleko od lijeve vratnice Koprićevog gola. Kapetan gostiju, Damir Vuica, dobio je u 67. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton, tako da Osječani ostaju s igračem manje. Međutim, Osijek je brzo konsolidirao svoje redove, tako da se igrač manje na terenu nije niti primijetio.

Dvadeset smo minuta trebali čekati novu pravu priliku bilo koje momčadi. Igrala se 86. minuta kad je Milan Pavličić prošao po desnom boku, ubacio nikome u kazneni prostor jer je lopta završila čak na drugom kraju terena. No, ipak su je uspjeli dostići Osijekovi nogometaši, a Josip Barišić je pokazao Pavličiću što je trebalo biti učinjeno još u prvom dijelu napada; ubacio je s lijeva prema Milanu Pavličiću kojemu nije bilo teško poentirati za 0:2.

Veličani su mogli smanjiti rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade; Radetić je ubacio s desna za Pukljaka koji na nekoliko metara od Skendera glavom prebacuje loptu preko grede.

Veličani su ponovno ostali bez bodova, a to se dogodilo previše puta ove sezone. Ishod svemu je ispadanje iz prve lige u kojoj će odigrati još tri utakmice, od čega još samo jednu kod kuće protiv Cibalije u 32., predzadnjem, kolu ove sezone.