Vodeni sportovi

Jug CO - Marseille: Dubrovačka potvrda

Tea Lokas • subota, 28.04.2007.

Jug je danas u Gružu potvrdio kako premoć u skupini tako i nad francuskim Marseillom te tako pomogao Olympiakosu da "preživi" i plasira se u četvrtfinale, gurnuvši Marseille na nesretnu, treću poziciju...

Jugovi vaterpolisti izvrsno nastavljaju svoju europsku pustolovinu. Iako im današnja utakmica i u slučaju poraza ne bi odmogla u daljnjem tijeku Eurolige, s obzirom da su i prije osigurali prvo mjesto u skupini B i četvrtfinale, odigrali su nadmoćno, jugaški i s lakoćom nadvladali Francuze. Dubrovčani su pobijedili istim rezultatom kao i na samom početku Eurolige, kada su igrali protiv marsejskog Olympiquea u gostima.

Sve četvrtine utakmice pripadale su Jugu. Prema sušnom periodu prve i druge četvrtine nije se mogla "pročitati" tako uvjerljiva konačna pobjeda. Prvu četvrtinu obilježio je jedan pogodak od strane domaćina koji je otvorio utakmicu i "načeo" Marseille.

Drugih osam minuta završeno je istim omjerom, ali s dva pogotka u mreži Francuza, a jednim na strani Juga. Tada se napadači iz Dubrovnika bude i kreću silovitije i snažnije na posljednju pobjedu u skupini. Vićanova vrata ostaju netaknuta cijelu treću četvrtinu, a u posljednjih osam minuta bilo je razigranih 4:3.

Najbolji pojedinac Juga bio je Dobud s tri pogotka, zatim Smodlaka s dva, a u strijelce su se upisali i Hrošik, Marković, Bušlje, Obradović i Fatović, svaki po jedan pogodak. Za francusku momčad najveći je doprinos ugradio Audon koji je sa svoja dva gola odradio pola posla za Marseille. Pola posla za veliki poraz od odlične ekipe Juga.