Vodeni sportovi

Budvanska rivijera - Šibenik: Povijesni uspjeh Šibenčana

Ivana Jurica • subota, 28.04.2007.

U utakmici neizvjesnoj do samoga kraja Šibenik je u Budvi uspio sačuvati prednost iz prve utakmice, te se plasirati u finale Kupa LEN-a. Prvo je to finale Šibenika u koje su se plasirali prvenstveno zahvaljući večeras super raspoloženom šesterostrukom strijelcu Mati Zeljku ...

U bučnoj atmosferi na plivalištu Dragana Trifunovića, pred oko 1 500 gledatelja domaćini su prvi poveli golom iskusnog Veljka Uskokovića iz peterca. U toj se prvoj četvrtini igralo gol za gol, Budvanska rivijera bi povela, a Šibenik stizao prednost (golovima Samodola, Petkovića i Zeljka). U tom je razdoblju Šibenik imao stopostotnu realizaciju igrača više (tri od tri). Na kraju je prva četvrtina završila rezultatom 3:3.

U drugoj je četvrtini Šibenik golom Luke Lončara stigao do svog prvog vodstva (4:3). Nakon toga Budvanska rivijera postiže tri gola za redom (Kordić, Milanović, Nikolić). Šibenik u igru vraća Mate Zeljak, još jednim golom sa igračem više. U drugoj je četvrtini Šibenik imao nešto lošiju realizaciju igrača više, obrana sa igračem manjem nije najbolje funkcionirala i to je osnovni razlog zašto su domaćini na kraju ove četvrtine imali prednost od dva gola razlike (8:6).

I treću četvrtinu bolje su otvorili Crnogorci. Igrača više iskoristio je Milanović i doveo svoju momčad do tri pogotka prednosti. Šibenske nade o finalu bile su u tom trenutku jako male. Drugo obostrano isključenje dok je Šibenik bio u napadu izazvalo je pravi gnjev trenera Šibenika Ivice Tucka koji je zbog prigovora sucima zaradio i žuti karton. Šibenčane je u igru sa dva uzastopna pogotka vratio večeras super raspoloženi Zeljak (9:8). Konačan rezultat treće četvrtine svojim je golom postavio Predanović (10:8).

Četvrtu četvrtinu Šibenik je otvorio sa dva pogotka u mreži raspoloženog Todorovića (do tada jedanaest obrana) – strijelci Sukno i Zeljak. Na drugoj strani i šibenski vratar Luka Petričević počeo je braniti udarce crnogorskih igrača. No, veteran Uskoković još je jednom (svojim trećim pogotkom) doveo svoju momčad u vodstvo. Šibenik je uzvratio preko Zeljka za izjednačenje, odnosno preko Vlatka Burića koji je postigao posljednji dvanaesti gol (12:11).

Do kraja utakmice odvijala se prava drama. Prvo je šibenski vratar Petričević obranio jedan pokušaj domaćina, a na isti način uzvratio je i Todorović obranom udarca Antonia Petkovića dvije minute prije kraja susreta. Uskoković je uspio poravnati rezultat na 12:12, ali više od toga nije išlo. Do kraja utakmice ostalo je dvadeset i sedam sekundi, Šibenik je imao napad, te je rutinski sačuvao loptu i stigao do povijesnog uspjeha.

Prva i treća četvrtina (3:3, 2:2) završile su neodlučeno, Budvanska rivijera je dobila drugu četvrtinu (5:3), dok je Šibenik posljednju dobio sa 2:4. To je Šibeniku bilo dovoljno, te su se sa ovim neriješenim rezultatom plasirali u finale Kupa LEN-a. Razumljivo je stoga bilo veliko veselje svih igrača i stručnog stožera Šibenika, kao i pedesetak navijača pristiglih iz Šibenika.

Kup LEN (polufinale), uzvratna utakmica: Budvanska rivijera - Šibenik 12:12 (3:3, 5:3, 2:2, 2:4)