Vodeni sportovi

Ethnikos - Mladost: Revija golova u Pireju

Ivo Gabrić • subota, 28.04.2007.

U posljednjem kolu skupine A Eurolige vaterpolisti Mladosti poraženi su u Pireju od Ethnikosa rezultatom 12:11 i tako su zauzeli posljednje mjesto u skupini s osvojena četiri boda...

Ethnikos - Mladost 12:11 (4:4, 2:1, 4:2, 2:4)

Pirej, suci: Salino C. (ITA), Spiegel U. (GER)

Ethnikos: Šefik, Mylonakis, Mazis, Kokkinakis, Katikizlakakis, Nossek, Blanis, Kalakonas,C.Afroudakis, Stelatos, Vlontakis, Dimou, Karambetsos Trener: Makis Voltirakis

Mladost: Perčinić, Burić, Pavlović, Jelača, Smith, Štritof, Herceg, Đogaš, Radmanović, Kobešćak, Premuš, Brkić, Pavić Trener: veselin Đuho

U rezultatski nebitnom srazu ovih dviju momčadi Ethikos je pružio nešto bolju igru te je na kraju zasluženo slavio. Počelo je prilično otvoreno, s jedne i druge strane pa se na prvi odmor odlazi s rezultatom 4:4. Tada kreće nešto angažiranija igra domaćina koji u iduće dvije četvrtine prelama utakmicu u svoju korist te se u posljednju četvrtinu ulazi s rezultatom 10:7. Tri gola prednosti Žapci nisu uspjeli preokrenuti u svoju korist iako su posljednju četvrtinu odigrali najbolje, bilo je 4:2 i za konačnih 12:11.

Pobjeda Ethnikos dovodi na treću poziciju i tako naš predstavnik u Euroligi završava još jednu neuspješnu euro-sezonu na posljednjem mjestu u skupini s ukupno osvojena četiri boda.