Remijem do finala

Mario Lešković • ponedjeljak, 21.05.2007.

U prvim utakmicama polufinala doigravanja Prve HMNL domaći teren se pokazao kao velika prednost. Ekipe Uspinjače i Gospića su iskoristile tu prednost i s optimizmom putuju na uzvratne utakmice u kojima im je dovoljan i neodlučen rezultat za ulazak u finale doigravanja...

U Sesvetama su igrači Uspinjače nakon velike borbe i odlične utakmice svladali Brodosplit Inž. rezultatom 4:1. Nakon vodstva domaćih preko Grdovića u trećoj minuti, za izjednačenje rezultata pobrinuo se Osibov. Nakon toga, isti igrač propustio je veliku priliku za vodstvo gostiju kada je u 16. minuti imao kazneni udarac sa šest metara. Na njegovu nesreću vratar Uspinjače Švigir obranio je njegov udarac. Ta obrana kao da je dala dodatni impuls domaćim igračima koji tada kreću ofenzivnije što im se isplatilo već u 18. minuti kada Grdović pokazuje Osibovu kako se izvodi kazneni udarac. U nastavku gosti kao da ne vjeruju kakvu su priliku propustili u prvom poluvremenu pa, još u stanju šoka, primaju dva pogotka (Čuljak, Šimurina)i s velikom neizvjesnošću čekaju uzvratni susret u kojem im je potrebna pobjeda da bi ostali u igri za finale.

U Gospiću je drugi splitski klub (Mejaši) propustio možda i presudnu priliku u borbi za finale doigravanja. Protiv domaćina čak su dvaput vodili, ali nisu imali dovoljno snage u završnici da bi barem sačuvali neodlučen ishod. Ovako su prisiljeni na domaćem terenu tražiti pobjedu kako bi se opet vratili u Gospić na novi pokušaj, dok je igračima Gospića dovoljno da se iz Splita vrate neporaženi kako bi igrali u finalu.