Vodeni sportovi

Grci, Talijani i Srbi prema Jugu

Tea Lokas • četvrtak, 24.05.2007.

Uzvrati vaterpolske Eurolige ponudili su nekoliko zanimljivih rezultata. Osim nezaustavljivih Jugaša, Final Four je izborio i beogradski Partizan, i to potvrdivši pa i nadvisivši stečenu prednost u Napulju...

Posillipo je u goste Partizanu došao s nadom u iznenađenje, ali i dozom realnosti koju treba imati svatko tko se s minusom iz prve utakmice pojavi u beogradskom bazenu.

Partizan je krenuo u napad od prve minute i do kraja prvog poluvremena stvorio prednost od dva gola. Treća četvrtina bila je ključna po Partizan i kobna za napolitance. Još donekle dostižnih 5:3 pretvorilo se u 9:4 i nemoguću misiju za Posillipo.

Ogroman doprinos za pobjedu Partizana dao je Filipović s čak pet pogodaka, čime je i najbolji stijelac na utakmici. Na strani Posillipa najbolji su bili Zloković i Udovičić s po dva pogotka.

Pro Recco je teškom mukom uspio zadržati plus tri iz prve utakmice. Brescia je, naime, na iznenađenje prije dva tjedna pokušala odgovoriti iznenađenjem, ali nedostajalo im je malo, točnije: Pro Recco je ponovno spasio Vujasinović. S dva sjajna pogotka Vujasinović je svojoj momčadi zakazao daljne europske izazove, ostavivši Bresciji gorak okus pobjede.

Slika 1 od 1.

Brescia je prednost od dva pogotka ostvarila već u prvih osam minuta, ne dopustivši Pro Reccu da se približi vratima Pastorina. Druga četvrtina bila je izjednačena, vodila se žestoka borba koja je završila jednakim vodstvom Brescie, 5:3. Do kraja su vaterpolisti Pro Recca pokušavali dostići Bresciu. Završilo je sretno po Pro Recco, "sretna ruka" Vujasinovića je presudila.

Olympiakos je u Mađarskoj ponovio rezultat prve utakmice. S identičnih 9:11 za goste budimpeštanski Domino mogao se oprostiti od europskog Top 4. Posljednja četvrtina riješila je sve nedoumice oko boljega iz ogleda ova dva kluba. Serijom od 3:0 Olympiakos se zasluženo plasirao u Final Four najvećeg klubskog natjecanja u Europi. Najučinkovitiji na grčkoj strani bazena bio je Santa s tri pogotka, a u strijelce se upisao i Komadina postigavši dva gola za gostujuću slavljeničku ekipu.