Vodeni sportovi

Bez straha

Hrvoje Vuković • četvrtak, 05.07.2007.

Iako nam je pola reprezentacije na odmoru, izbornik Ratko Rudić "nema mira", pa je tako i s pomlađenom vrstom vrlo ozbiljno krenuo na turniru Svjetske lige u Budimpešti. Naime, Hrvatska je u svom prvom nastupu svladala Rusiju, a sutra ju čeka ekipa Španjolske...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nije imala previše respekta prema Rusima, koji još uvijek pokušavaju "preživjeti" smjenu generacija. Naši su slavili s 11:7, a u drugom susretu u skupini Mađari su bili bolji od Španjolaca s 12:9.

Naši su od samog starta preuzeli kontrolu i pokazali kako i s mladom postavom možemo "nanijeti štetu". Nakon prvih osam minuta došli smo do prednosti od 3:1 i tih plus dva držali sve do posljednje četvrtine u kojoj naši dokrajčuju Ruse i slave s 11:7. Najbolji strijelac u našim redovima bio je Nikša Dobud s tri pogotka, po dva su pridodali Karač, Antonijević i Marković, a po jedan Lončar i Kunac. Kod gostiju najprecizniji Sergej Garlikov i Vitalij Určik sa po dva pogotka.

Mađari su pak rastavili Španjolsku na proste faktore. U jednom trenutku imali su i plus sedam (9:2), da bi se potom opustili i omogućili Španjolcima pristojan poraz od 12:9. Biros, Kiss. G., Benedek, Varga D., Madaras, svi po dva pogotka kod domaćina, dok je kod Španjolaca Perrone postigao tri gola.

Na drugom kvalifikacijskom turniru, onom u Novom Sadu, Srbija je nastavila s nizom pobjeda. Tako su danas na krilima Udovičića (4 pogotka) svladali Njemačku s 12:6, dok je Crna Gora razmontirala Grčku s uvjerljivih 14:6.