4
Damir Milanović
82'
Ivica Kalinić

Dinamo nije istrčao u najavljenom sastavu. Na zagrijavanju se ozlijedio Šokota pa su prvi put u napadu Modrih zajedno zaigrali Mandžukić i Tadić. Ivanković je iznenadio i ne uvrštavanjem Ćorluke u sastav čije je mjesto u posljednjem redu zauzeo Etto, no kasnije se saznalo da je na taj potez bio primoran zbog njegove ozljede.

Slika 1 od 2.

Dinamo je poveo u 10. minuti. Mandžukić je proigrao danas vrlo raspoloženog Sammira kojeg šibenska obrana ruši u šesnaestercu i sudac Šimčić nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku. Odlaskom Eduarda odgovornost izvođenja jedanaesterca prešla je na kapetana Luku Modrića koji vrlo sigurno najstrožu kaznu pretvara u vodstvo domaćih 1:0.

Slika 2 od 3.

Modri potom još jače pritišću i u 15. minuti Sammir na ubacivanje Čalea dolazi u sjajnu priliku povećati prednost, ali sa sedam metara puca točno u Slavicu. Četiri minute potom prijeti i Vukojević s ruba šesnaesterca, no šibenski vratar uz male poteškoće kroti Bjelovarčaninov udarac.

Nedugo potom Modrić pronalazi Mandžukića koji se othrvao nasrtajima gostujuće obrane, lijepo u prazan prostor proigrao Tadića, no Slavica je za djelić sekunde bio brži i uhvatio loptu ispred napadača Modrih.

Slika 3 od 4.

Prednost prvaka udvostručena je u 29. minuti. Bila je to do tog trenutka najljepša akcija na utakmici. Sammir velemajstorski šalje dugu loptu "s očima" prema Mandžukiću koji se jednim potezom oslobađa pratnje i poput iskusnog strijelca prebacuje istrčalog vratara za svoj prvijenac u plavom dresu.

Od Šibenika ni traga ni glasa sve do 31. minute kada se dvjema intervencijama istakao Koch. Najprije je obranio neugodan slobodan udarac Frane Vitaića, a potom i odbijenu loptu šibenskog ljetnog pojačanja Jambrušića za što je Nijemac "pobrao" buran pljesak s tribina.

Slika 4 od 5.

U poluvremenu je Ivanković Pokrivača zamijenio Chagom, a gostujući strateg Grizelja Zecom. Nastavak je započeo uraganski. Već u drugoj minuti nova akcija Modrih za nogometne sladokusce. Dinamov vezni red proigrava u šesnaestercu gostiju Etta koji je znao da mu iza leđa nailazi Modrić te mu povratnom loptom omogućava da zakuca loptu pod prečku vratara Slavice za 3:0.

Treći pogodak potpuno je otpustio kočnice domaće momčadi te su se akcije i atraktivni potezi redali kao po tekućoj vrpci. Sammir je nakon solo akcije dobro pucao, no nedovoljno za Slavicu. Ni gosti nisu ostali dužni, Gabriel i Zec dvaput su bili nadomak počasnom pogotku, no Koch je još jednom pokazao zašto je prvi Dinamov vratar.

U 67. minuti vidjeli smo reprizu akcije kod trećeg gola. Čale i Modrić odigravaju dupli pas koji Čalu ostavlja samog na lijevoj strani šibenskog kaznenog prostora, slijedi povratna lopta za igrača utakmice Sammira koji na najbolji mogući način završava efektnu akciju i četvrti put šalje Šibenčane na centar.

Do kraja utakmice još se jednom istakao danas izvrsni Koch koji je nevjerojatnim refleksom obranio udarac Zeca sa samo sedam metara. "Točku na i" postavio je Ognjen Vukojević u posljednjoj minuti za konačan rezultat Dinamo - Šibenik 5:0 i osmijeh na licima plavog puka.