Rapid Beč 4:0(2:0) Austria Karnten
Austria Karnten

Hrvati nose Rapid

Goran Tomičić • srijeda, 08.08.2007.

U odgođenoj utakmici četvrtog kola austrijske Bundeslige Rapid je s uvjerljivih 4:0 svladao Austriu Kärnten, a hrvatski igrači su odigrali još jednu odličnu utakmicu...

Već u četvrtoj minuti Rapid je odigrao odličnu akciju i došao u vodstvo. Hofmann i Bazina su odigrali dvostruko proigravanje, a u akciju se uključio i Bilić vrativši opet loptu do Hofmanna, koji je sjajno uposlio Bazinu, a naš napadač je lako iz blizine pogodio mrežu gostiju. Domaći su povisili u 32. minuti, kad je Hofmann izveo korner, a Katzer iskoristio nepažnju obrane Kärntena i glavom povisio na 2:0. U 50. minuti Kavlak je uposlio Bilića, koji je odlično prošao dvojicu igrača Austrie i preciznim udarcem postigao pogodak. U posljednjoj minuti Fabiano je ubacio, a Bošković snažnim udarcem postavio konačan rezultat.

Tokić je odigrao cijelu utakmicu, Bilić je zamijenjen u 69. minuti, a Bazina je igrao do 81. minute. Rapid je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto s bodom manje od Mattersburga. Susreti šestog kola na rasporedu su ovog vikenda.