Mattersburg bodom ostao na vrhu

Goran Tomičić • subota, 11.08.2007.

U danas odigranim utakmicama šestog kola austrijske Bundeslige Mattersburg je bodom u Kärntenu zadržao vrh, a Sturm i Salzburg su teže od očekivanog ubilježili domaće pobjede...

Austria Kärnten je protiv Mattersburga povela u 26. minuti prekrasnim udarcem Kolmanna desnom nogom iz daljine. Gosti su do boda stigli u 70. minuti nakon što je Fuchs ubacio s desne strane, a Wagner glavom svladao Schranza.

Sturm je tek u završnici izborio bodove protiv Altacha u Grazu. Domaćin je poveo u posljednjoj minuti prvog dijela, kad je Stanković uposlio Haasa, koji je lako iz blizine svladao gostujućeg vratara. Sturm u prvih 20 minuta drugog dijela nije iskoristio nekoliko dobrih prilika, a kazna je stigla u 65. minuti, kad je Schoppitsch izveo korner, a Chinchilla glavom izjednačio. Do sljedećeg pogotka opet je prošlo 20 minuta, Muratović je u 85. minuti iz slobodnog udarca donio Sturmu 2:1. U posljednjoj minuti Muratović je uposlio Haasa, a on je sjajno pronašao Rabiha, koji je lako poslao loptu u praznu mrežu.

Salzburg je uz mnogo muke na domaćem terenu pobijedio Ried. Nakon sat vremena igre Jezek je ubacio za Pitaka, koji je topovskim udarcem s desetak metara donio prednost domaćinu. U posljednjoj minuti Alex je sjajno iskoristio proigravanje Leitgeba za konačnih 2:0. Niko Kovač odigrao je cijelu utakmicu i dobio žuti karton.