Estonija na čelu

Bojan Poturica • ponedjeljak, 13.08.2007.

Košarkaši Estonije pobijedili su Makedoniju 72:66 te su ostali na vrhu skupine B u dodatnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo...

Reprezentacija Estonije pobijedila je Makedoniju u susretu dodatnih kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Estonci su slavili 72:66 te su tako ostali na čelu skupine B. Pobjednici su sredinom druge četvrtine imali 15 koševa prednosti, da bi na poluvremenu njihova prednost iznosila 12 koševa.

Estonija je u trećoj četvrtini povisila na +16, a potom su se Makedonci serijom 15:0 vratili u susret. Estonija je imala +7 nakon treće četvrtine, a Makedonci su se tri minute prije kraja utakmice vratili na tri koša zaostatka. Dalje od toga, ipak, nije moglo.

Martin Muursepp (17 koševa, 5 skokova) je bio prvi igrač Estonije, dok je Vlado Ilievski (20 koševa) predvodio Makedoniju.