Počela borba za vrh

Ivana Strahija • ponedjeljak, 20.08.2007.

U drugoligaškom društvu proračuni su dotakli plafon, a na tržištu više nema slobodnih igrača. Rezultat je to furiozne pripreme drugoligaških klubova koji se potaknuti idejom o Ligi 16 nadaju i za sebe ušićariti napredak u viši rang. U prvom kolu na gostovanjima su bodove odnijeli Croatia, Solin, Segesta i Istra.

Rezultati:
Moslavina – Trogir 3:2 (0:1 J. Parač 39., 1:1 Salatović 45., 1:2 Rajčić 57., 2:2 Kiseljak 70., 3:2 Maruna 72.)
Mosor – Marsonia 2:1 (1:0 Žaja 18., 1:1 Tadić 35., 2:1 Vukoja 60.)
Slavonac CO – Solin 1:2 (0:1 Katić 3., 0:2 Juričić 6., 1:2 Živković 11.)
Vukovar '91. – Croatia Sesvete 2:3 (0:1 V. Petrović 20. 11 m, 0:2 Mešanović 23., 1:2 Spasić 29., 2:2 Spasić 67., 2:3 Kovačević 73.)
Imotski – Segesta 0:2 (0:1 Barnjak 37., 0:2 Lončar 53.)
Belišće – Vinogradar 0:0
Hrvatski Dragovoljac – Kamen Ingrad 3:0 (1:0 Maras 29., 2:0 Lišnić 64., 3:0 Bartelo 67.)
Pomorac – Istra 1961 0:1 (0:1 Šest 20.)

Poredak:
1. Hrvatski Dragovoljac 3, 2. Segesta 3, 3. Moslavina 3, 4. Croatia Sesvete 3, 5. Solin 3, 6. Mosor 3, 7. Istra 1961 3, 8. Vinogradar 1, 9. Belišće 1, 10. Vukovar '91. 0, 11. Trogir 0, 12. Slavonac CO 0, 13. Marsonia 0, 14. Pomorac 0, 15. Imotski 0, 16. Kamen Ingrad 0

Parovi 2. kola: Pomorac – Moslavina, Istra 1961 – Vinogradar, Segesta – Belišće, Marsonia – Imotski, Trogir – Slavonac CO, Croatia Sesvete – Mosor, Kamen Ingrad – Vukovar '91., Solin – Hrvatski Dragovoljac

Za Kamen Ingrad vrijeme kao da je stalo, posljednja pozicija prošle, posljednja na početku ove sezone. Sigurni domaćini u crnom Veličanima nisu ostavili mnogo prostora za igru, pa gosti bilježe tek dvije-tri izgledne prilike, dok su domaćini pogodili tri puta. Hrvatski je Dragovoljac pobjedom zauzeo dijametralno suprotnu poziciju na ljestvici.

U Moslavini je palo pet golova, tri su zabili domaćini a dva gosti. Pa ipak, gosti iz Trogira većim su dijelom susreta vodili glavnu riječ, a tek u posljednjih dvadesetak minuta utakmice domaći Kiseljak i Maruna rješavaju stvar u korist Moslavine. Gostima ostaje tek tuga što dva vodstva nisu znali zadržati.

U Žrnovnici su slavili domaćini, iznenadivši iskusne lisce Marsonije zalaganjem i požrtvovanošću na svom terenu. Nakon što su igrači Mosora u prvih dvadesetak minuta zaveli goste na krivi trag nervoznom igrom, u ostatku susreta redaju lijepe prilike od kojih dvije i realiziraju. Marsoniji ostaje više sreće tražiti protiv Imotskog u drugom kolu.

Solin je u Perkovcima isprašio bivše trećeligaše, a za to mu je trebalo tek šest minuta i dva raspoložena strijelca, Katić i Juričić. Šok terapija diže puls domaćinima, pogodak postižu već u 11. minuti, no uz sve zalaganje do isteka 90. minute igrači Slavonca nisu uspjeli učiniti ništa više.

Croatia je iz Vukovara donijela sva tri boda, a po pričanju domaćina i sudac Tomšić pomogao im je u tome. Nakon 0:1 iz penala gosti vodstvo potvrđuju i pogotkom Mešanovića u 23. minuti. Tada se budi domaći Spasić i dva puta gađa nebranjeni dio Croatijine mreže, pa su gosti, nezadovoljni egalom prisiljeni na akciju. Petnaestak minuta pred kraj susreta pada i posljednji gol, na kojeg nitko nema prigovora.

Pitanje je u Imotskom je li se Stanko Mršić istrošio u prvoj ligi, pošto je njegova ekipa unatoč pripremama, prijateljskim utakmicama i svježoj krvi, na terenu u subotu izgledala nedoraslo. Segesta je tri boda na gostovanju zaradila (pre)lako, dok Imoćanima ni u idućem kolu ne miriše na dobro. Odlaze naime na gostovanje Marsoniji.

Bez ijednog pogotka završila je utakmica Belišća i Vinogradara. Gosti su takvim raspletom situacije i više nego zadovoljni, pošto im je to debi u drugoj ligi. Dvjestotinjak gledatelja na Gradskom stadionu gledalo je pravu uspavanku, domaćini i gosti nešto više živosti pokazuju u drugom dijelu, no nedovoljno da se promijeni inicijalni rezultat.

Susjedski derbi Pomorca i Istre završio je sa tri boda u džepu gostiju. Minimalnih 1:0 bilo je Istranima dovoljno, no rezultat je mogao, a i trebao biti uvjerljiviji, pošto je Istra 1961 svoje pretenzije na naslov prvaka javno obznanila prije početka sezone.