Barcelona uz pomoć sudaca, Real pregazio Villarreal

Vedran Attias • nedjelja, 02.09.2007.

Večeras je odigrano preostalih sedam utakmica drugog kola španjolske lige. Valencia i Barcelona ostvarile su prve pobjede, Espanyol je ispustio dva gola prednosti u dvije minute, a Real Madrid je lako pobijedio Villarreal...

Barcelona je dočela Athletic Bilbao i otvorila utakmicu na sjajan način. U 8. minuti Ronaldinho je prekrasnim slobodnim udarcem rasparao mrežu gostiju i donio prednost Barci. Samo par minuta kasnije opet je Brazilac zaprijetio iz slobodnog udarca, ali ovaj put je prošlo malo iznad gola. Athletic nije imao nikakvih prilika, a domaći su, kao što se i očekivalo, većinu utakmice imali posjed lopte.

U 31. minuti Henry se lijepo riješio svog čuvara i odigrao dupli pas s Ronaldinhom. Lopta Brazilca je bila malo prebrza i vratar gostiju Gorka Iraizoz i Henry su podjednako bili na lopti. Henry je malo dodirnuo loptu i zapeo nogom za glavu vratara gostiju. Sudac je svirao jedanaesterac i pokazao žuti karton vrataru, ali situacija je bila dvojbena. Pružanje pomoći Iraizozu je potrajalo nekoliko minuta i tako je Ronaldinho tek u 35. izveo jedanaesterac i zabio za 2:0.

Početak drugog dijela protekao je bez većih prilika. Messi je lijepo prošao par puta, ali bez zgoditka. U 71. minuti nakon slobodnog udarca Victor Valdes je istrčao i loše boksao loptu koja je došla na nogu Suaseta koji kroz veliku gužvu šalje loptu u mrežu. Već iduću minutu mladi Dos Santos ostavio je rolicu Toureu koji je lijevom raspalio i lopta se od prečke odbila oko crte gola i natrag u igralište. Igra se nastavila par sekundi, a pomoćni sudac je dignutom zastavicom signalizirao kako je lopta prešla crtu, no to je još jedva dvojbena odluka i na usporenoj snimci se čini kako lopta ipak nije cijela bila u golu. Do kraja utakmice još su Marquez i Del Campo dobili crvene kartone zbog grubih startova.

Valencia je protiv Almerije odigrala još jednu lošu utakmicu iako su ostvarili prvu pobjedu. Bez kažnjenih Ville i Joaquina Valencia je u cijeloj utakmici samo tri puta zapucala po golu domaćih, no zabili su dva gola. Morientes je odlično iskoristio kaznu Ville i u 47. minuti na dodavanje Baraje doveo goste u vodstvo. Petnaest minuta trebalo je domaćinu za odgovor. Potpuno zasluženo su došli do izjednačenja preko Sancheza nakon lijepog dodavanja Corone. Nakon izjednačenja Almeria je još stisnula, no umjesto vodstva - Moretti donosi pobjedu Valenciji u 81. minuti.

Slika 1 od 2.

Getafe i Recreativo odigrali su jednu čvrstu utakmicu u kojoj se do zadnjih pet minuta nije baš nešto zanimljivo događalo. Pet minuta prije kraja Sinama-Pongolle donosi prednost gostima, ali u zadnjih trenucima utakmice Del Moral postavlja konačnih 1:1. Espanyol je protiv Betisa imao vodstvo od 2:0 koje im je s dva gola donio Garcia, ali su gosti uspjeli u dvije minute sve prosuti. U 84. minuti Escribano smanjuje, a već u idućem napadu Sobis postavlja 2:2. Sobis je do kraja imao još jednu priliku i skoro je Betis uspio i pobijediti. Marko Babić utakmicu je odgledao s klupe.

Valladolid nastavlja s dobrim igrama. Danas su ugostili Deportivo koji je teško poražen u prvom kolu. Iako je Valladolid bio puno bolji i dva puta su vodili, na kraju su gosti odnijeli bod s kojim mogu biti i više nego zadovoljni. U 45. minuti Garcia Calvo donio je zasluženo vodstvo domaćinu. Taborda vrlo brzo vraća Depor u igru, ali Martinez opet vraća domaćina u vodstvo u 72. minuti. Niti ovo vodstvo nije dugo trajalo i Sanchez-Riko samo par minuta kasnije postavlja konačnih 2:2.

U dvije utakmice koje su igrane zadnje Real Madrid je lako pobijedio Villarreal u gostima, a Atletico nije uspio pobijediti Mallorcu. U prvom dijelu na El Madrigalu nismo vidjeli puno dobrog nogometa, ali je na kraju prvoj dijela Real došao do vodstva. Danas razigrani Sneijder prekrasno je uposlio Raula koji donosi prednost Realu. U drugom dijelu gosti su osramotili Villarreal i napunili mrežu Viere. U prvih par minuta nastavka Real je riješio pitanje pobjednika. Sneijder je prekrasno zabio iz slobodnog udarca za 0:2, a par minuta kasnije Van Nistelrooy na dodavanje Ramosa postavlja 0:3 na semaforu. Villarreal se otvorio i bilo je samo pitanje koliko će kontri Reala završiti pogotkom. U 73. minuti nakon dodavanja Gutija Sneijder je lijepim udarcem završio kontru Reala i postavio 0:4. Do kraja se i sam Guti upisao u strijelce nakon još jedne kontre gostiju i tako postavio konačnih 0:5. Zanimljivo je još samo spomenuti ma kraju kako sudac nije produžio utakmicu niti jednu sekundu.

Atletico Madrid je potpuno nadigrao Mallorcu na Vicente Calderonu, ali do pobjede nisu mogli. Više od dvadeset udaraca im nije bilo dovoljno za postizanje dva pogotka. Guiza je u 19. minuti doveo goste u vodstvo koje je Atletico lovio cijelu utakmicu, ali nisu uspjeli pobijediti. Svi igrači domaćih su se napromašivali, ali tek je dvanaest minuta prije kraja Pernia topovskim udarcem uspio izjednačiti. Do kraja je Atletico imao još dvije sjajne prilike, ali do pobjede nisu mogli.

Primera, drugo kolo: Almeria - Valencia 1:2, Barcelona - Athletic Bilbao 3:1, Getafe - Recreativo 1:1, Betis - Espanyol 2:2, Valladolid - Deportivo 2:2, Villarreal - Real Madrid 0:5, Atletico Madrid - Mallorca 1:1.