Nexe Našice 30:36 RK Zagreb
RK Zagreb

Hrabri Našičani, bolji Zagrepčani

Petar Plevnik, Dalibor Kraljik • petak, 07.09.2007.

Susretom između našičkog Nexea i zagrebačkog Croatia Osiguranja u Našicama započelo je 17. izdanje rukometnog prvenstva Hrvatske u muškoj konkurenciji...

Nexe – Croatia osiguranje 30:36 (13:17)

Našice, ŠSD OŠ „Kralja Tomislava,“ 1600 gledatelja

Suci: Ivan Goreta (Zagreb) i Davorin Medved (Zagreb)

Nexe: Lelić, Šunda, Eter 2, Kasak 6, Mrđenović 5, Barišić 8, Tomičić, Eklić, Rajković, Šimić, Kević 3, Malner 6 (5), Turković, Pahanić.
Trener: Saša Kuček

Croatia osiguranje: Jerković, Kaleb 5, Duvnjak 7 (1), Valčić, Špoljarić 1, Vori 3, Džomba 7 (2), Šola, Koloper 1, Bedeković 2, Horvat 5, Bičanić 4, Kopljar, Vukić 1.
Trener: Senjanin Maglajlija

Sedmerci: Nexe 5/5, Croatia osiguranje 3/3.

Isključenja: Nexe 10 minuta (Šunda 2+2, Kasak 2, Šimić 2, Malner 2), Croatia osiguranje 14 minuta (Duvnjak 2+2, Valčić 2+2+2, Vori 2+2).

Igrač utakmice: Saša Barišić (NEXE)

Našičani nisu mogli poželjeti ljepše i atraktivnije otvaranje sezone od utakmice kod kuće protiv aktualnog hrvatskog rukometnog prvaka. Domaći rukometaši nisu imali velika očekivanja od ove utakmice, ali su ipak bili motivirani za nadigravanje s najboljom hrvatskom momčadi prepunoj reprezentativaca koju je izvrsna našička publika toplo pozdravila.

Našičani dolaze prvi do vodstva 1:0 i 2:1, ali uskoro gosti s dva pogotka preuzimaju rezultat u svoje ruke. Domaći ne dopuštaju Zagrepčanima otići na veću prednost od dva pogotka razlike, ali se serijom 4:0 u zadnjim minutama prvog poluvremena Croatia osiguranje odvaja na pet golova razlike (12:17).

Pogotkom igrača utakmice, Saše Barišića, Nexe smanjuje rezultat na konačnih 13:17 na kraju prvog poluvremena. Upravo su Barišić kod Našica i Domagoj Duvnjak kod Zagreba bili najbolji pojedinci prvog poluvremena postigavši svaki po četiri pogotka.

Zagreb u drugo poluvrijeme ulazi osjetno agresivnije i odlučnije. Odmah početkom nastavka igre s dva nova gola gosti dolaze do plus šest (13:19). Sve do 42. minute Croatia osiguranje drži prednost od pet-šest pogodaka prednosti kada s 2:0 dolazi i do osam golova razlike (18:26).

U međuvremenu je, točnije, u 40. minuti, Josip Valčić nepotrebno zaradio i svoju šestu minutu isključenja, odnosno, crveni karton, tako da je morao napustiti igru. Kod 21:28 gosti ponovno ulaze u seriju i s 3:0 se pogotkom Mirze Džombe odljepljuju na velikih plus deset (21:31).

Sedam minuta do kraja utakmice Zagrepčani su došli i do svoje najveće prednosti (22:34), ali domaći rukometaši nisu svojim večerašnjim gostima dozvolili ostvariti i veću prednost, već su naprotiv s pet uzastopnih golova kod 25:36 postavili konačan rezultat: Nexe 30, Croatia osiguranje 36.

Najbolji je pojedinac utakmice bio Nexeov Saša Barišić koji je sa svojih osam pogodaka bio i najbolji strijelac utakmice. Kod gostiju najučinkovitiji Domagoj Duvnjak i Mirza Džomba s po sedam golova.

Rukometaši Nexea su ovom utakmicom pokazali kako spremno i odlučno ulaze u svoju drugu prvoligašku sezonu te kako nikome neće biti nimalo lako odnijeti bodove iz Našica, dok Zagrepčane uz domaće prvenstvo očekuju i europski nastupi u kojima će, nadamo se, ova uistinu jaka momčad pobjeđivati najbolje europske momčadi.