Osijek i PIPO sigurni, Siscia slavila u Splitu

Vedran Stilin • nedjelja, 09.09.2007.

Već prvo kolo Prve HRL pokazalo je da nas čeka zanimljiva sezona jer Osijek i PIPO nisu propustili priliku upisati prve ovosezonske bodove, Moslavina i Poreč bili su sigurni domaćini, dok je novopridošla Siscija na koljena bacila splitski Koteks...

Drugoplasirana momčad prošlogodišnjeg prvenstva Osijek u novu sezonu ušla je u dosta izmijenjenom sastavu, a već na startu za protivnika su imali uvijek nezgodan Karlovac koji je računao ne određenu priliku za bodove u gradu na Dravi.

Nakon prvih 30 minuta rezultatska neizvjesnost (13:13) ukazivala je na mogućnost iznenađenja gostujućeg sastava, da bi tek u drugom dijelu drugog poluvremena rukometaši Ivana Duvnjaka zaigrali na očekivanoj razini te na krilima Tomasa i Jurića (svaki po sedam pogodaka) stigli do pobjede 29:25. U karlovačkom sastavu najučinkovitiji je bio Đanković s osam golova.

Najveća golijada viđena je u Poreču gdje je istoimeni domaćin upisao prva ovosezonska dva boda protiv Bjelovara. Već ne poluvremenu porečki rukometaši ostvarili su sigurnu prednost 20:14 koju do kraja utakmice malo i povećavaju za završnih 40:32.

Cijeli sastav odigrao je homogenu utakmicu u kojoj se ipak najviše izdvojio Šporčić s osam pogodaka. S druge strane do istog broja golova stigao je Bjelobrković (3 iz sedmeraca).

Uz Zagreb jedna od najjačih momčadi svakako je čakovečka Perutnina PIPO IPC koja je svoju snagu sinoć pokazala u Varaždinu svladavši Varteks di Caprio. Na poluvremenu bilo je plus tri za goste da bi se do kraja rezultatska prednost udvostručila za konačnih 31:25.

Da neće biti tek prolaznici u društvu najboljih potvrdili su rukometaši sisačke Siscije u Splitu nadigravši Koteks 29:28. I prije početka sezone znalo se da Splićane očekuje mukotrpna borba za ostanak, ali nitko nije mogao očekivati da će već u premijernom nastupu prepustiti bodove novom prvoligašu.

Utakmica je bila većim dijelom izjednačena uz vodstvo od nekoliko pogotka razlike domaćeg sastava početkom drugog dijela. Ipak, trener gostiju Jelčić uvidio je priliku za osvajanje gostujućih bodova te je njegova momčad uz hrabru igru upisala vrijednu pobjedu 29:28.

Moslavina je teže nego što se očekivalo stigla do trijumfa protiv Metkovića. Za goste s juga Dalmacije predviđa se teška sezona što nakon prvih 60 odigranih minuta i ne možemo sa sigurnošću tvrditi jer momčad iz Kutine nije uspijelava napraviti značajniju razliku te su na kraju slavili s ipak dovoljnih 27:24.