Poreč 31:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Poreč spustio CO na zemlju

Vedran Stilin • srijeda, 12.09.2007.

Uranjeni susret petog kola Prve HRL donio je prvi derbi i prvo iznenađenje u muškom rukometnom prvenstvu. Naime, domaći Poreč nakon velike borbe otkinuo je bod Croatiji osiguranju čime je najavio pohod na vrh ljestvice…

Nakon uspješno odrađenog susreta protiv Metkovića, zagrebački rukometaši otišli su u Poreč na sedmodnevne pripreme u sklopu kojega je bilo planirano odigravanje susreta petog kola protiv domaćeg sastava.

I prije početka utakmice znali smo da Poreč ima vrlo dobru momčad spremnu na velike stvari, ali malo tko je vjerovao da će uspjeti iznenaditi sastav koji je u ovu sezonu ušao s namjerom da ne izgubi niti jedan bod u domaćem prvenstvu.

Uz to je po prvi puta na klupu sjeo i povratnik Lino Červar što je trebao biti dodatan motiv igračima Croatia osiguranja da se pokažu pred novim/starim trenerom. Ipak, da neće ići tako lako pokazalo se nakon 30 minuta igre koje je okončano izjednačenim rezultatom 18:18.

U nastavku favorizirani gosti uspijevaju u jednom trenutku pobjeći na pet golova prednosti, ali susret završava podjelom bodova (31:31) čime smo došli do saznanja kako zagrebački sastav nije nesavladiv te uz pravi pristup i hrabru igru može se nešto napraviti protiv jednog od najjačih europskih sastava.

Najbolji u domaćim redovima bio je Šporčić s devet pogodaka, dok je kod gostiju najviše zabio povratnik u redove Zagreba, a ujedno povratnik nakon ozljede Lazarov (sedam golova).