Messi opet genijalan, Atletico sve bolji

Vedran Attias • srijeda, 26.09.2007.

Barcelona je na krilima Messija došla do nove pobjede, Villarreal nastavlja s pobjedama, a Valencia je upisala još jednu tijesnu pobjedu...

Deportivo, koji je loše otvorio novu sezonu, na Riazoru je dočekao Recreativo koji ove sezone nastavlja s odličnim igrama iz prošle. U 13. minuti gosti su poveli preko Carlosa Martinsa. Utakmica nije bila baš previše zanimljiva i uglavnom se igra odvijala na sredini.

Na samom početku drugog dijela, na dodavanje Barrena, Javi Guerrero postavlja 0:2. Tabuda i Rodriguez su imali najbolje prilike za smanjenje vodstva gostiju, ali nisu ih realizirali i gosti su odnijeli sva tri boda iz La Corune.

Mallorca i Valladolid odigrali su jednu vrlo zanimljivu utakmicu. Gosti su preko Ogbechea i Gutierreza došli do vodstva od 0:2 i to je rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Gregorio Manzano svojim je igračima očito rekao nešto vrlo motivirajuće na odmoru jer momčad koja je izašla u drugom dijelu bila je - odlična. Nunes i Arango na početku nastavka te Victor i Arango na kraju, donijeli su pobjedu domaćinu od 4:2.

Almeria je pobijedila Murciju u gostima i tako došla do svoje druge pobjede u pet kola. Melo je na kraju prvog poluvremena donio vodstvo, a poslije se pokazalo, i pobjedu gostima. U samo deset minuta Regueiro i Gallardo dobili su po dva žuta kartona i tako su domaći ostali s dva igrača manje zadnjih pola sata. Do izjednačenja nisu mogli, a gosti su vješto iskorištavali brojčanu prednost tako što su dugo držali loptu.

Pandiani je s prva dva pogotka ove sezone donio pobjedu Osasuni protiv Levantea. Pandianijev prvi pogodak poništio je Ettien i postavio 1:1 s kojih se otišlo na odmor. U 52. minuti Pandiani opet vraća vodstvo, a Juanfran i Javi Garcia zabijaju za konačnih 4:1.

Racing je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Villarreala, no gosti su pobjedili sa, samo naizgled, laganih 0:2. Racing je bio bolji cijelo prvo poluvrijeme, ali Nihat gostima donosi vodstvo u 40. minuti. Duscher u 63. minuti dobiva direktan crveni karton nakon brutalnog starta, a mladi Rossi, svojim četvrtim pogotkom ove sezone, postavlja konačnih 0:2 i donosi novu pobjedu gostima.

Valencia je odigrala još jednu lošu utakmicu iako su došli do nove pobjede. Silva u 16. i Villa u 32. minuti donijeli su prednost domaćima. Gosti su stiskali cijelu utakmicu i kada je Braulio u 77. minuti smanjio, Valencia je do kraja jedva sačuvala vodstvo.

Atletico Madrid, kao što se od njih i očekivalo, nastavlja s dobrim igrama. Seitaridis je u 12. minuti lijepo namjestio prvi gol Agueru, a Forlan u 78. minuti postavlja konačnih 0:2. Teška sezona je pred Baskima, no Atletico ne spada u momčadi protiv koje Athletic Bilbao može računati na bodove.

Slika 1 od 2.

U zadnjoj utakmici večeri Barcelona je pregazila Zaragozu. Barcelona je protiv Lyona igrala sjajno, protiv Seville još bolje, a protiv Zaragoze su odigrali najbolju utakmicu dosad. Rijkaard je posložio sve kockice u igri Katalonaca i već igraju kako se od njih i očekivalo. Messi je ponovno pokazao kako je u sjajnoj formi, a onda je - nezaustavljiv.

U petoj minuti Henry je dodao Messiju koji s dvadeset metara lijepo pogađa mrežu gostiju. Iz ničega gosti su samo nekoliko minuta kasnije izjednačili. Zapater je nakon dodavanja Aimara lijepo pogodio donji kut Valdesovog gola.

Tek što se krenulo s centra Deco je lijepom loptom pronašao genijalnog Argentinca koji pogađa za 2:1. Deco je namjestio i treći gol Katalonaca u 22. minuti, a ovaj put strijelac je Iniesta. Na samom kraju prvog poluvremena Marquez glavom povećava na 4:1. Barcelona je u prvom dijelu imala 67 posto loptu u svojem posjedu i 13 udaraca po golu gostiju što dovoljno govori o tome kako je izgledala ova utakmica.

U drugom dijelu ista slika na terenu - osim efikasnosti. Katalonci su i dalje nastavili "gaziti" goste, ali su previše komplicirali pred samim vratima pa su izostali golovi. Henry, Iniesta i Messi nastavili su mučiti obranu gostiju stalnim prodorima i udarcima, a iako je dobio četiri gola vratar Cesar bio je najbolji pojedinac gostiju.

Zadnjih dvadesetak minuta Rijkaard je pružio priliku Giovanniju Dos Santosu i Bojanu Krkiću, a izašli su Deco i Messi koji je ispraćen zasluženim ovacijama. Barcelona je pokazala igru s kojom mogu opravdano ciljati na sve trofeje ove sezone.

Primera, peto kolo: Deportivo - Recreativo 0:2, Mallorca - Valladolid 4:2, Murcia - Almeria 0:1, Osasuna - Levante 4:1, Racing - Villarreal 0:2, Valencia - Getafe 2:1, Athletic Bilbao - Atletico Madrid 0:2, Barcelona - Zaragoza 4:1.