1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 29.09.2007., Zadar, Stanovi, gledatelja: 3.500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Damir Volf (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka), Domagoj Vučkov (Rijeka)
2:0 Varaždin
Varaždin

Zadar - Varteks: Povratak pobjedama

Sanja Čalić • subota, 29.09.2007.

Nakon dva loša rezultata, Zadar je ubilježio novu pobjedu. Varteks je na Stanovima pao rezultatom 2:0, a Župan je bio precizan već u trećoj minuti. Ivan Elez potvrdio je uspjeh domaćina...

Mate Baturina
46'
21
Ante Mitrović
76'
2
Josip Bilaver
85'
Dražen Besek

Današnja utakmica na Stanovima brojnim gledateljima nije ipak ponudila mnogo. Vrlo slabu predstavu Varteksa iskoristio je malo bolji Zadar i tako nakon dva poraza upisao još jednu pobjedu. Utakmica je započela minutom šutnje za prerano preminulog igrača Varteksa Matea Vajagića.

Osim domaćih gledatelja atmosferu je održavalo i 50-ak pristaša Varaždinaca kojima je uskoro nakon sučevog zvižduka Dragan Župan osigurao hladan tuš. Naime, već u trećoj minuti susreta napadač Zadra je, nakon prekršaja na Terkešu, izveo slobodni udarac koji je prevario vratara Mađarića i doveo Zadrane u rano vodstvo. Zadrani su u prvom dijelu bili mnogo agresivniji, a prava se borba vodila na sredini terena.

Unatoč želji da se vrati u igru, Varteks nije stvarao nikakve prilike koje bi mogle ugroziti povratnika u momčad, vratara Danijela Subašića, a zadarska obrana predvođena danas izvrsnim Puljićem otklanjala je svaku potencijalnu opasnost iz šesnaesterca. Varaždinci su nekoliko prilika za postizanje pogotka imali iz slobodnih udaraca, no ni Goranu Mujanoviću ni Miljenku Mumleku preciznost danas nije bila vrlina.

Na samom kraju prvog poluvremena Varteks je imao najbolju priliku za izjednačenje u čitavom susretu. Fabiov prodor u 44. minuti Parmaković sprječava obaranjem na pod, a sudac Ivan Bebek dosuđuje još jedan slobodni udarac za Krojače. Izvođač je ponovno bio kapetan Mumlek, no lopta je ipak otišla uz samu vratnicu.

Na početku drugog dijela trener Zadra Dalibor Zebić morao je na klupi ostaviti strijelca Župana koji je izvrnuo gležanj te u igru poslati iskusnog Matu Baturinu. I u nastavku Varteks je prijetio iz prekida, no i dalje bez završne preciznosti. Zadrani su nastavili s boljom igrom koja je i okrunjena drugim pogotkom u 58. minuti. Izvrsnu akciju pripremili su Zadrov kapetan Jakov Surać i Želimir Terkeš za Ivana Eleza koji je izbacio varaždinsku obranu i svladao Mađarića te doveo Zadar u vodstvo od 2:0.

Varteks je pokušao iznenaditi Subašića s pokojim udarcem iz daljine, no ni to nije urodilo plodom. Zadar je svoju dominaciju na terenu održao i do kraja susreta, unatoč ponekom bljesku igrača Varteksa i tako došao do nove pobjede, no što je još važnije, pokazalo se da porazi od Slavena i Segeste nisu negativno utjecali na momčad. Zadrani su se ovom pobjedom održali pri samom vrhu prvenstvene ljestvice, dok Varteksu ostaju tek tri boda osvojena pobjedom protiv Dinama.