Barcelona opet oduševila

Vedran Attias • nedjelja, 30.09.2007.

Barcelona se prošetala kroz Valenciju i pregazila Levante, a Sevilla je, četvrtim porazom zaredom, pokazala stvarno značenje riječi kriza...

U prvoj utakmici večeri, na La Romaredi, Zaragoza je ugostila aktualne osvajače Kupa Uefa i nanijela im treći poraz zaredom u Primeri. Sevilla je došla u goste Zaragozi u teškoj situaciji, no Zaragoza nije pokazala previše razumijevanja za gostujuće probleme.

Luis Fabiano imao je čistu priliku na samom početku utakmice kada je sam izbio pred Cesara, ali vratar ga je vrlo dobro zatvorio i odgurao Brazilca u loš kut otkuda nije mogao poentirati. Sevilla je bila bolja na početku i Jesus Navas zaprijetio je udarcem u 17. minuti. Do kraja poluvremena šanse su još imali Adriano i Kone, no nisu uspjeli zatresti mrežu.

Sevilla je bila puno bliže golu, no kako to obično biva, domaćin je poveo. U 53. minuti D'Alessandro, koji je ušao u igru, prekrasno izvodi slobodni udarac i matira Palopa. Ubrzo je Juande Ramos uveo i Kanoutea koji se odmah našao u prilici, ali nije uspio matirati, danas sjajnog, Cesara.

Nekoliko minuta prije samog kraja, Garcia je odlično iskoristio dodavanje Gabija i postavio konačnih 2:0. Sevilla je odigrala dobru utakmicu, no upisali su četvrti poraz zaredom i našli se u vrlo neugodnoj situaciji prije drugog kola Lige prvaka, dok je Zaragoza vrlo brzo ublažila rane svojim navijačima koje im je nanio težak poraz od Barcelone u srijedu.

Barcelona je opet odigrala sjajnu utakmicu. Levante je zgažen u sat vremena, a poslije toga su Katalonci mirno priveli utakmicu kraju. Henry je golovima u 17., 24. i 49. minuti zabio prvi hat-trick za Barcelonu, a Messi je u 51. minuti golom okrunio još jednu sjajnu utakmicu.

Odmah nakon postignutog gola igru je napustio Messi, a njegovo mjesto zauzeo Giovanni dos Santos. Tim potezom Rijkaard je zapravo označio kraj utakmice. Igrači Barcelone su kontrolirali igru i sve što se imalo za vidjeti do kraja bio je prekršaj povratnika u momčad Carlesa Puyola u kaznenom prostoru nakon kojeg je Viqueira smanjio na konačnih 1:4 u 72. minuti. Barcelona je tako, barem do utakmica Reala, Villarreala i Valencije, preuzela vodeće mjesto na ljestvici.

Primera, 6. kolo: Zaragoza - Sevilla 2:0, Levante - Barcelona 1:4.