Favoriti lako do bodova

Vedran Attias • ponedjeljak, 01.10.2007.

U šestom kolu Primere svi su favoriti došli do tri boda. Atletico Madrid, Real, Villarreal i Valencia upisali su nove pobjede...

Almeria je dočekala Racing iz Santandera koji je vrlo spretno došao do pobjede u izjednačenoj utakmici. Iako su domaći čak 72 % vremena imali loptu u svojem posjedu, mladi Argentinac Garay ranim je pogotkom donio sva tri boda gostima. Almeria je imala nekoliko prilika za izjednačenje, a kada je na samom kraju Natalio promašio prigodu nakon odličnog dodavanja Acasietea, bilo je jasno kako će gosti uzeti sva tri boda.

Atletico Madrid je uvjerljivo pobijedio Osasunu i tako upisao treću pobjedu zaredom. Raul Garcia pred kraj prvog i Sergio Aguero pred kraj drugog poluvremena bili su strijelci za Atletico. Domaćin je bio puno bolji, što se vidi po čak 23 udarca po golu, ali problem na kojem će igrači Atletica morati poraditi je samo šest udaraca u okvir. Simao i Seitaridis su namjestili prilike Forlanu koji se ipak nije uspio upisati u strijelce, ali Atletico igra dobro, kao što se prije sezone i najavljivalo.

Nakon što su igrači Espanyola preko tjedna iznenadili u Sevilli, upisali su i novu pobjedu protiv Deportiva. Gosti iz La Corune su u vrlo teškoj situaciji i, iako je tek početak sezone, sigurno im nije ugodno biti na jednom od mjesta koja voda u drugu ligu. Mora se priznati kako gosti nisu zaslužili vraćati se kući bez bodova. Vrlo dobri mladi Meksikanac Guardado stalno je probijao po lijevom krilu, a njegova dodavanja Xisco i Tejada nisu pretvorili u pogodak. Raul Tamudo, kapetan Espanyola, na samom kraju prvog dijela donio je udarcem glavom nova tri boda domaćima. Utakmicu su obilježila čak 54 prekršaja.

Betis je uspio upisati prvu pobjedu ove sezone protiv Mallorce. U osvajanju prva tri boda puno im je pomogao Ballesteros u 37. minuti kada je zbog brutalnog prekršaja dobio crveni karton. Betis je sve više stiskao goste i u 60. minuti Francisco Xisco glavom, nakon nabacivanja Caffe, donosi prednost domaćima. Mallorca se tada morala otvoriti, a to su iskoristili igrači Betisa i golovima Sobisa i Schmidta upisali prva tri boda. Naš Marko Babić cijelu je utakmicu odgledao s klupe.

Slika 1 od 2.

U kolo gdje je bilo dosta crvenih kartona, dva su mogli vidjeti gledatelji utakmice Valladolid - Murcia. U samo 24 minute Cifuentes je dva puta ružnim prekršajima zaradio dva žuta kartona odnosno isključenje. Samo nekoliko minuta kasnije, De Lucas donosi prednost gostima nakon dodavanja Ivana Alonsa. Kada su navijači domaćih mislili kako im se najgore već dogodilo, crveni karton dobio je i vratar Butelle zbog prekršaja. Valladolid je izdržao do poluvremena, a na početku drugog čak su preko Llorentea došli do izjednačenja.

Murcia je napadala i bilo je pitanje trenutka kada će doći do novog vodstva. Dogodilo se to u 76. minuti kada je Baiano lijepim udarcem matirao rezervnog vratara domaćina. Do kraja su još Vallejo i Moreno svojim golovima donijeli Murciji uvjerljivu pobjedu protiv devet igrača Valladolida. Villarreal je došao do nove pobjede u vrlo izjednačenoj utakmici protiv Athletic Bilbaoa. U 63. minuti nakon konstantnog pritiska Žutih, Pires je vratio jednu loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Fuentes i donio pobjedu Villarrealu.

Real je (opet) teško upisao pobjedu. Getafe, koji je do ove sezone vodio Bernd Schuster, odlično je igrao protiv aktualnih prvaka. Dvije prečke i još nekoliko sjajnih prilika imali su igrači Getafea, no ponovno odlični Iker Casillas sve je zaustavio. Manu je prijetio Casillasu u 11. i 18. minuti, a gosti su preko Raula prijetili Ustariju, vrataru Getafea.

U nastavku - ista priča. Getafe igra vrlo dobro i konstantno prijeti Casillasu. Nakon što je vratar Reala fenomenalno obranio dva "slobodnjaka", gosti su poveli. Sergio Ramos u 66. minuti donosi gostima iz Madrida nova tri boda. Robben je nabacio, a Ramos nogom zabija za pobjedu. Real se vratio na prvo mjesto, no u zadnje dvije utakmice nisu pokazali dobar nogomet, dvije prečke, 26 udaraca i 10 kornera Getafea dosta govori i pitanje je koliko dugo će ih Casillas spašavati.

Valencia je također upisala minimalnu pobjedu na gostovanju. Jedan jedini udarac u okvir gola bio je dovoljan Valenciji za nova tri boda. Villa je već u šestoj minuti na dodavanje Marchene donio gostima pobjedu. Ostatak utakmice bio je vrlo loš. Varela i Camunas imali su solidne prilike, no Hildebrandova mreža se nije zatresla.

Primera, 6. kolo: Valldolid - Murcia 1:4, Almeria - Racing 0:1, Espanyol - Deportivo 1:0, Villarreal - Athletic Bilbao 1:0, Betis - Mallorca 3:0, Atletico Madrid - Osasuna 2:0, Getafe - Real Madrid 0:1, Recreativo - Valencia 0:1.