Poljaci šokirali Flensburg

Petar Plevnik • četvrtak, 11.10.2007.

Blaženko Lacković zasigurno je očekivao puno ljepši povratak na teren nakon izbivanja zbog ozljede. U susretu trećeg kola skupine C između Flensburga i Zaglebie Lubina, gosti iz Poljske slavili su sa 33:32 i tako priredili najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Lige prvaka. Za razliku od Flensburga, Kielu su i desetorica igrača bila dovoljno da upiše novu pobjedu...

Nakon donekle očekivanog poraza od Ciudad Reala na otvaranju Lige prvaka te pobjede na gostovanju kod Drammena, bilo je realno za očekivati kako će momčad Kent Harrya Anderssona protiv poljskog prvaka Zaglebia Lubin upisati svoju prvu domaću pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Već u prvom dijelu bilo je vidljivo kako se Poljaci neće lako predati, no ponajviše zahvaljujući Danetu Šijanu, koji je u prvom dijelu obranio tri sedmerca, Flensburg je na odmor otišao s minimalnom prednošću (15:14). U nastavku susreta Poljaci rade seriju 5:0 te u 42. minuti odlaze na 21:18. Gosti su prednost uspijeli očuvati sve do kraja i ponajviše zahvaljujući vrataru Swirkuli, koji je obranio nekoliko ključnih lopti u posljednjim minutama slaviti senzacionalnu pobjedu.

U redovima Poljaka, uz Swirkulu sa 14 obrana, najbolji Kozlowski i Kubisztal sa sedam pogodaka, dok kod domaćina najbolji Lijewski sa šest pogodaka. Na igri Blaženka Lackovića itekako je bila vidljiva dugo izbivanje sa terena pa ne čudi što je Lac susret završio tek s jednim postignutim pogotkom.

Iako su u Rumunjsku otputovali sa samo 10 igrača, rukometaši europskog prvaka Kiela rutinski su upisali i treću pobjedu u Ligi prvaka, slavivši u Constanti. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom dijelu, kojeg su Zebre riješile u svoju korist sa 21:14, da bi u nastavku, unatoč samo osam postignutih pogodaka, Kiel bez problema stigao do konačnih 29:25.

Prvo ime u redovima Kiela Omeyer sa 18 obrana te Szilagyi sa 11 pogodaka te Stanescua te pet pogodaka Muresana.