Pipo pao!

Ivana Strahija • ponedjeljak, 15.10.2007.

Pipo je u Kutini zaustavljen, niz od šest velikih pobjeda prekinut je porazom koji nije morao biti. Varteks je donio gostujuće bodove, kao i Nexe, a remi smo zabilježili u Splitu.

Čakovčani su se i opet zezali, ovog puta s težim posljedicama. Zbog neozbiljnosti su nakon vodstva +4 kod 7:3 popustili, što je jedva dočekala kvalitetna domaća ekipa. Moslavini zasluženo peto mjesto, Pipo i dalje na vrhu, sa svega bodom prednosti.

Najizjednačenija se borba vodila na parketu SD Gripa. Domaći Koteks svako je malo pobjegao na dva-tri pogotka razlike, da bi ih agilni Porečani sustizali iskorištavajući pogreške Splićana u napadu. Najviše pogodaka upisao je Porečanin Kovač (osam golova).

U Osijeku su se raspucali i domaćini i gosti, po isteku 60. minute točniji su bili Našičani. Domaći su rukometaši već na početku susreta priznali gostima kvalitetu, no nisu se predali bez borbe. Nexe u ovoj sezoni plijeni lijepom igrom.

Gorica nije imala najbolji dan u utakmici protiv Varaždinaca, pa je pretrpjela poraz od visokih –13. Kako i ne bi kad je jedan jedini igrač kod domaćina bio raspoložen za zabijanje golova, Babić je vlastoručno dao 16 pogodaka.

Nešto bolje plasirana Siscia nije u Dubravi došla do bodova. Domaćini su utakmicu shvatili ozbiljno i s ugodnih +7 poručili da su na domaćem terenu samo oni favoriti. Najviše je pogodaka u mrežu Siščana zabio Tojčić (osam pogodaka)

U Karlovcu su domaćini nakon naporne turneje konačno mogli igrati bez pritiska, no i takva je laganija igra bila dovoljna za pobjedu protiv Zameta. Tijekom cijelog susreta domaćini vode, u jednom trenutku i +7.

Metkovćanima malo više agilnosti na terenu ne bi škodilo, spora igra skoro ih je koštala bodova protiv gostiju iz Bjelovara. U prvom dijelu momčadi igraju egal, Metković se odljepljuje u nastavku, i pobjeđuje sa šest pogodaka prednosti.