Betis se i dalje muči, Baskima pobjeda

Vedran Attias • nedjelja, 21.10.2007.

Nakon što su u subotu sve vodeće momčadi odigrale svoje utakmice, kolo je kompletirano utakmicama ostalih momčadi. Betis je opet igrao neriješeno, a Athletic Bilbao došao je do važnih bodova kod Valladolida...

Almeria je lagano došla do tri boda kod kuće protiv Osasune. Prvi dio protekao je u laganoj dominaciji domaćina, ali neke veće prilike su izostale. Na samom početku nastavka, u 49. minuti, dogodio se odlučujući trenutak utakmice. Vratar gostiju, Juan Elia, u zračnom dvoboju brutalno je nasrnuo na Negreda i sudac, osim što je pokazao na bijelu točku, isključio je i vratara gostiju.

Melo je realizirao kazneni udarac i doveo domaćina u vodstvo. Almeria je kontrolirala ostatak utakmice, a Negredo je u 71. minuti postavio konačnih 2:0. Getafe je ugostio Murciju i upisao prvu pobjedu ove sezone. Kepa u 55. i Casquerou 60. minuti donijeli su prvo ovogodišnje slavlje na stadion Alfonso Perez.

Betis je i dalje u velikim problemima. Malo tko je prije početka sezone mogao predvidjeti kako će nakon osam odigranih kola Betis imati (samo) sedam bodova. Utakmicu između Betisa i Racinga može se opisati kao utakmicu u kojoj su gosti izgubili dva boda, a domaćini osvojili jedan i to je ono što posebno brine Cupera. Betis i dalje igra jako loše i, ako ovako nastave, ostanak u ligi će biti upitan.

Slika 1 od 2.

Xisco je u 62. minuti doveo Betis u vodstvo, a samo nekoliko minuta kasnije morao je napustiti igru zbog ozljede. Smolareka je u izglednoj prilici srušio Juanito, ali Lopez nije uspio zabiti s bijele točke. Lopez se ipak upisao u strijelce u 87. minuti i tako postavio konačnih 1:1. Marko Babić nije konkurirao za sastav.

Mallorca, koja se nalazi na šestoj poziciji, odnijela je sva tri boda iz Huelve. Guiza je već u trećoj minuti donio gostima vodstvo, a u 79. minuti Tuni postavlja konačnih 2:0. Mallorca je bila bolja momčad i zasluženo je osvojila sva tri boda.

Još jednu gostujuću pobjedu u ovom kolu upisao je Athletic Bilbao kod Valladolida. U utakmici u kojoj su mnogi imali za naplatiti "stare dugove" najbolje ih je naplatio Aritz Aduriz. Bivši igrač Valladolida zabio je dva gola, u devetoj i 32. minuti, i tako donio pobjedu gostima.

Domaći trener, Jose Luis Mendilibar, dobio je otkaz u Athletic Bilbau prije dvije godine i sigurno mu ova utakmica i nije ona koju bi baš rado izgubio. Valladolid je bio bolja momčad cijelu utakmicu - imali su čak 21 udarac po golu i 70 posto loptu u svojim nogama, ali Iraizoza su uspjeli svladati tek s bijele točke.

20 minuta prije kraja Ogbeche pada, a Victor smanjuje na 1:2. Do kraju su domaćini imali još nekoliko prilika, ali do izjednačenja nisu došli. U zadnjoj utakmici večeri Atletico Madrid pobijedio je Zaragozu i tako upisao nova tri boda.

U 10. minuti Luis Garcia, na dodavanje Diega Forlana, lijepo matira Sanchez Domingueza i dovodi domaćine u vodstvo. Atletico je bio bolja momčad i svoju bolju igru su okrunili drugim pogotkom u 35. minuti kada je, danas ponovno odlični, Forlan iskoristio dodavanje Maxija Rodrigueza.

Do kraja utakmice još se Maxi Rodriguez dva puta upisao u strijelce. Sam je izborio i realizirao najstrožu kaznu u 64. minuti, a na samom kraju utakmice, na asistenciju Luisa Garcije, postavlja konačnih 4:0. Atletico je mogao zabiti još koji gol, ali i s ovom pobjedom su gledatelji na Vicente Calderonu bili i više nego zadovoljni.

Primera, osmo kolo: Almeria - Osasuna 2:0, Getafe - Murcia 2:0, Betis - Racing Santander 1:1, Recreativo - Mallorca 0:2, Valladolid - Athletic Bilbao 1:2, Atletico Madrid - Zaragoza 4:0.