Karlovčani i dalje pobjednički, drama u Našicama

Vedran Stilin • nedjelja, 21.10.2007.

U osmom kolu Prve HRL Dukat nismo vidjeli većih iznenađenja, a ponovno bismo ovo kolo mogli nazvati domaćinskim da nije bilo gostovanja Karlovca u Bjelovaru gdje je gostujući sastav stigao do nove pobjede…

Iako je sam pogled na tablicu dao naslutiti kako će Karlovac upisati dva boda na gostovanju u Bjelovaru, domaći sastav nije imao namjeru olako prodati kožu te je nakon 30 minuta imao prednost na svojoj strani 13:11. Ipak, u nastavku gostujući igrači Silvija Ivandije na krilima Požege (9 golova) okreću rezultat u svoju korist i stižu do pobjede 27:33.

U nešto ranije odigranom susretu pravu dramu smo vidjeli u Našicama gdje je domaće Nexe uspjelo prokockati čak osam golova prednosti protiv uporne Moslavine. Prvi dio okončan je vodstvom domaćeg sastava 24:18, da bi se u nastavku prednost povećala na 28:20 kada kreće pod u igri Našićana, što kutinski rukometaši iskorištavaju te u konačnici stižu do remija 39:39.

U jednoj nesvakidašnjoj utakmici sa slabim obranama i raspoloženim pucačima kod domaćina su se posebno istaknuli Malner i Kević sa devet pogodaka, dok je u redovima Moslavine najraspoloženiji bio Barić s deset golova.

Splitski Koteks gotovo je iznenadio na gostovanju u Zagrebu kod Agram Medveščaka, ali nisu uspjeli realizirati posljednji napad te je susret okončan pobjedom Medveščaka 25:24.

Zanimljivo je bilo i u Varaždinu gdje je Varteks di Caprio stigao do važnih bodova za bijeg s najugroženijih mjesta svladavši Osijek 23:21.

Isto to se ne bi moglo reći za sraz Poreča i Gorice koja nije imala odgovor na sjaju igru domaćeg sastava te već nakon 30 minuta igre na semaforu stoji 20:6 za porečku momčad. U nastavku su domaćini malo popustili te je konačan rezultat glasio 41:23.

Riječi Zamet se pobjedom protiv Dubrave primakao vrhu ljestvice te sada zauzima peto mjesto. Bio je to vrlo izjednačen susret u kojemu je ipak domaćin zaslugom uvijek odličnog Horvata (7 golova) stigao do slavlja rezultatom 29:24.

Croatia osiguranje nastavlja s uspješnim nastupima u domaćem prvenstvu. U ovom kolu nadjačana je nedorasla Sisicia s konačnih i više nego uvjerljivih 38:24.