Garma izvrstan, Ružićev dobar debi

Branimir Korać, Kristian Hohnjec • utorak, 23.10.2007.

Najzapaženiji učinak što se tiče naših internacionalaca prošli tjedan ostvario je Joško Garma. S dobrim igrama nastavili su i naši igrači u Turskoj i Grčkoj gdje se Andrija Žižić vrlo brzo prometnuo u važnog čovjeka Panathinaikosa...

Austrija

Milan Stegnjaić (Oberwart 2-2) 4 utakmice, 11.3 poena, 3.5 skoka, 2.0 asistencije: U četvrtom kolu austrijskog prvenstva Oberwart je tijesno poražen na gostovanju kod Kraftwerk Welsa, a među boljim pojedincima kod Oberwarta bio je Milan Stegnjaić. Susret je završio s 14 poena (5/7 za dva, 0/1 za tri, 4/4 slobodna), dva skoka i dvije asistencije za 26 minuta.

Marko Morić (Vienna 0-4) 4 utakmice, 31.3 minute, 11.8 poena, 8.0 skokova, 1.5 asistencija, 1.0 blokada: U velikim problemima je i dalje Vienna. Momčad Marka Morića ne može se i dalje sastati s pobjedom, a u četvrtom kolu katastrofalno je poražena na svom parketu od Kapfenberg Bullsa 102:63. Morić je igrao 26 minuta i ubacio 14 poena (5/11 za dva, 0/1 za tri, 4/7 slobodna) uz sedam skokova.

Belgija

Krunoslav Radoš (Optima Gent 1-4) 5 utakmica, 15 minuta, 1.2 poena, 3.6 skokova: Prošli tjedan Gent je upisao dva prvenstvena nastupa. Prvo je u gostima upisao pravu katastrofu kod Monsa gdje je poražen 102:57, a Kruno Radoš imao je učinak od tri skoka za šest minuta provedenih u igri. Nakon ovog visokog poraza na svom parketu je ubilježio prvu ovosezonsku pobjedu svladavši Aalstar 71:66. Radoš je dobio osam i pol minuta upisavši tek skok i asistenciju.

Ivica Skelin (Pepinster 2-3): Bivši trener Splita prvo je prošli tjedan gostovao kod Aalstara i upisao neočekivan poraz 99:77, a dojam je popravljen u petom kolu kada je ugostio dobri Bree i ubilježio pobjedu 101:94.

Bosna i Hercegovina

Ivan Tomas (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 6 utakmica, 16.7 poena, 7.5asistencija, 2.2 skoka i 4.0 izgubljenih lopti: Široki je proteklog tjedna upisao nova dva poraza u regionalnoj ligi te se uz Slovan nalazi na začelju ljestvice. Ipak, Ivan Tomas brzo je stekao naklonost tamošnjih navijača zahvaljujući uistinu odličnim igrama. Bivši igrač Zagreba suvereno dirigira napadima Širokog i prvi je asistent lige. Hemofarmu je ubacio 16 poena uz sedam asista, a protiv Crvene Zvezde bio je još bolji - 17 koševa,10 asistencija i pet skokova.

Marko Bulić (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 1 utakmica, 11.0 poena, 2.0 asista, 2.0 izgubljene lopte: Bulić je propustio početni dio sezone zbog ozljede, a vratio se u dvoboju protiv Crvene Zvezde. Marko je igrao solidno, premda je u nekim momentima utakmice nepotrebno forsirao. Sve pokušaje iz igre raspalio je s velike distance (3/7), a realizirao je oba slobodna bacanja.

Siniša Štemberger (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 6 utakmica, 13.7 koševa, 2.2 asista, 1.8 skokova: Štemberger je na gostovanju u Vršcu odigrao najlošije ove sezone postigavši samo četiri poena u 30 minuta. Protiv Zvezde vratio se svojim standardima - 17 koševa.

Toni Dijan (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 6 utakmica, 24.0 minute, 7.2 poena, 3.7 skokova, 0.7 asistencija: Dijan je protiv Hemofarma bio uz Tomasa najbolji igrač Širokog s 14 poena i pet skokova. U sljedećem susretu bio je napadački skromniji (četiri koša), ali je dodao vrijednih sedam skokova.

Ivan Perinčić (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 6 utakmica, 22.2 minute, 10.2 poena, 3.7 skokova, 0.7 asistencija: Perinčić je u subotu protiv Crvene Zvezde pružio najbolju partiju sezone - 16 poena i osam skokova. U Vršcu je bio korektan - devet poena i četiri skoka.

Željko Župić (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 6 utakmica, 20.1 minuta, 5.7 poena, 3.6 skokova, 0.7 blokada: Nakon korektnog početka sezone, Župić je u posljednja dva susreta ubacio tek tri poena. Protiv Zvezde se nije upisao među strijelce.

Šime Špralja (Široki Prima Pivo, NLB 1-5) 6 utakmica, 20.4 minuta, 9.5 poena, 4.8 skokova, 0.7 asista: Protiv Hemofarma mu je nedostajao skok za double-double (11 poena, devet skokova), a u utakmici s Zvezdom bio je skromniji - šest poena i tri skoka.

Marko Batina (Bosna ASA BH Telecom 2-0): Zbog neriješenih odnosa s Hermes Analiticom Marko Batina nije u mogućnosti nastupati za Bosnu. O njegovom slučaju presudu će donijeti Fiba Europe.

Dženan Rahimić (Bosna ASA BH Telecom 2-0): Startalo je prošli tjedan i prvenstvo BiH Bosna je očekivano upisala dvije startne pobjede. Prvo je na otvaranju prvenstva u Istočnom Sarajevu svladala Slaviju 84:73, a Rahimić je sudjelovao s osam poena. U drugom kolu ugošćen je Leotar, ponovno nije bilo problema za Studente koji slave 82:70 uz Rahimićevih deset poena.

Mladen Gligora (Grude 1-1): U novu sezonu Grude ulaze s pobjedom i porazom. Pobjeda je ostvarena protiv novog prvoligaša Čapljine 85:73, a poraz kod Slobode Dite 93:62. U porazu u Tuzli Mladen je bio među boljima kod gostiju ubacivši 14 poena.

Lovro Gligora (Grude 1-1): Lovro Gligora nije briljirao u Tuzli. Ubacio je svega četiri poena i to sva četiri s linije slobodnih bacanja dok je promašio sva četiri šuta za tri poena.

Tomislav Lozančić (Grude 1-1): U bljedilo igre gostiju u Tuzli uklopio se i Tomislav Lozančić. On je ubacio tek dva poena promašivši i jedan šut s linije slobodnih bacanja.

Denis Toroman (Grude 1-1): Najbolji pojedinac Gruda u Tuzli bio je Denis Toroman. Odličnu predstavu nekadašnji šuter Šibenika završio je s 15 poena i pet ubačaja za tri poena iz devet pokušaja.

Luka Žitko (Grude 1-1): Bivše krilo Alkara Luka Žitko ubacio je Tuzlacima sedam poena.

Cipar

Saša Čuić (AEL Limassol): AEL Limassol pobjednik je ciparskog Superkupa. U finalnom susretu Superkupa AEL je nadigrao Keravnos 76:58, a vrlo dobru utakmicu odradio je Saša Čuić koji je ubacio 17 poena za pobjednika. Inače, Čuić ostaje jedini naš igrač u AEL-u obzirom da je Alen Trepalovac otpušten.

Domagoj Vidaković (Keravnos): U finalnom susretu Superkupa Vidaković kao i Keravnos nije posebno briljirao. Susret je završio sa šest ubačenih poena.

Češka

Denis Mujagić (Sadska 2-4) 5 utakmica, 28.2 minute, 13.8 poena, 2.2 skoka, 1.6 asistencija: Sadska je prošli tjedan upisala gostujuću pobjedu kod Kolina 86:76, a vrlo dobar bio je naš veteran Denis Mujagić koji je ubacio za 38 minuta 20 poena (4/6 za dva, 3/6 za tri, 3/3 slobodna).

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 2-2) 4 utakmice, 34 minute, 8.0 poena, 5.3 skoka, 1.0 asistencija, 1.0 osvojena lopta: Toulon je bio blizu pobjede na gostovanju kod Roannea, no nije uspio. Dva poena viška slavili su domaćini, a svoju večer nije imao naš Hrvoje Perinčić. Za 22 minute ubacio je tek poen (0/3 za dva, 0/3 za tri, 1/2 slobodna) uz četiri skoka.

Marin Prskalo (St. Vallier 1-5) 17.5 minuta, 6.2 poena, 2.3 skoka, 1.3 asistencija: St. Vallier napokon je upisao pobjedu u francuskoj Pro B, a dosta zasluge za to ima i naš Marin Prskalo. Prskalo je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Chalonsa i za 23 minute ubacio 14 poena (4/5 za dva, 1/1 za tri, 3/3 slobodna) uz četiri skoka. St. Vallier je slavio 91:81.

Grčka

Andrija Žižić (Panathinaikos): Ovog vikenda počelo je prvenstvo Grčke. Andrija Žižić odlično je debitirao za europskog prvaka. U pobjedi (90:81) nad Rethimnom postigao je 18 koševa uz tri skoka za 19 minuta igre.

Jurica Žuža (Rethimno): U istoj utakmici vrlo dobar učinak ostvario još jedan bivši igrač Cibone. Žuža je prije nego što je zaradio petu osobnu u 18 minuta ostvario 13 poena i šest skokova.

Ivo Josipović (Kolossos): Njegova momčad poražena je domaćem terenu od Panioniosa (73:78), a naš košarkaš predvodio je sve strijelce s 24 postignuta koša ćemu je dodao tri skoka i asistenciju.

Matija Češković (Kolossos): On nije bio uspješan poput svojeg suigrača. Češković je ostao bez poena u 14 minuta (šut 0/1), a zabilježio je asistenciju i izgubljenu loptu.

Boris Džidić (Halkida): Džidić je u porazu Halkide od Trikale (51:72) bio veoma loš. Za 12 minuta ostao je bez poena uz pet osobnih, dvije izgubljene lopte i skok.

Hrvoje Henjak (Panorama): U pobjedi Panorame kod Sportinga (81:71) Henjak je za 11 minuta notirao četiri poena (šut 2/2), tri skoka i dvije asistencije.

Ozren Mišić (Iraklis): U visokoj pobjedi 107:63 protiv Xanthija Ozren Mišić bio je vrlo dobar. Za 23 minute upisao je 16 poena, pet skokova i tri asistencije.

Ivan Škara (Xanthi): Za dotučene goste Škara se nije upisao među strijelce. Igrao je 15 minuta, promašio dva šuta i ulovio dvije lopte.

Mađarska

Martin Mihajlović (Kormend 2-1): Kormend je u trećem kolu mađarskog prvenstva na svom parketu svladao Kaposvara 79:70, a naš Martin Mihajlović nije se posebno napadački istaknuo. Igrao je 19 minuta i ubacio četiri poena (2/3 za dva, 0/3 za tri) uz sedam skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i dvije blokade.

Joško Garma (ZTE 1-2): ZTE nije bio uspješan na gostovanju kod Falca, upisao je poraz 93:83, ali je zato naš centar Joško Garma odigrao veliku utakmicu. Ubacio je čak 31 poen i tome dodao devet skokova te bio uvjerljivo prvo ime kod gostiju.

Bojan Lapov (Pecs 2-1): Pecs je odigrao veliku utakmicu na svom parketu protiv Nyiregyhazija te ga s lakoćom svladao 108:90. Bojan Lapov nije bio među najboljima, ali imao je unatoč tome zamjetan učinak od sedam poena i tri skoka.

Izrael

Nikola Vujčić (Maccabi Elite): Nakon loma prsta, Nikola Vujčić ponovno je u pogonu. Maccabi je sudjelovao na pripremnom turniru gdje je u finalu igrao protiv velikog rivala Hapoela iz Jeruzalema, a Vujčić je za 22 minute ubacio šest poena (2/4 za dva, 0/1 za tri, 2/4 slobodna) uz osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Italija

Dalibor Bagarić (Upim 2-4) 6 utakmica, 13.5 minuta, 3.8 poena, 3.7 skokova, 1.2 osvojene lopte: Upim je prošli tjedan upisao dva poraza. Oba su stigla na gostovanjima i to kod Snaidera i Varesea. U Udinama poraženi su 70:61, a Dalibor Bagarić igrao je tek deset minuta i ubacio tri poena (1/4 za dva, 1/1 slobodna) uz tri skoka. Bolji učinak Bagarić je ostvario kod Varesea u porazu 82:78 kada je za 20 minuta ubacio sedam poena (2/2 za dva, 3/3 slobodna) uz pet skokova i dvije blokade.

Roko Leni Ukić (Lottomatica 4-2) 6 utakmica, 11.0 poena, 27.2 minute, 3.6 skokova, 1.2 ukradene, 3.6 asistencija: Iza Lottomatice je uspješan tjedan. Prvo je upisana pobjeda 20:0 protiv Legee za zelenim stolom nakon što su navijači u Scafatiju prekinuli dvoboj sedam sekundi prije kraja kod vodstva Rimljana. Zatim je stigla četvrta prvenstvena pobjeda i to u Rimu protiv Capo d'Orlanda 84:72 u kojoj je Roko Ukić za 23 minute ubacio 11 poena (3/4 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka i šest asistencija čime je bio MVP Lottomatice.

Veljko Mršić (Varese 2-4): Mršićev Varese ostvario je polovičan učinak prošli tjedan. Prvo je upisao gostujući poraz kod Terama 91:78, a zatim je na svom parketu bio bolji od Upima 82:78.

Njemačka

Branimir Longin (EWE Oldenburg, 3-2) 5 utakmica, 10.2 poena, 1.5 asistencija, 3.6 skokova: Prošlog tjedna odigrana su dva bundesligaška kola. Branimir Longin imao je dvije solidne prezentacije. U domaćoj pobjedi (81:63) nad Tubingenom bivši igrač Zadra i Cibone ubacio je 13 poena uz pet skokova, dvije asistencije i realizaciju 6/10. U gostujućem posrtaju (76:78) kod Braunschweiga Longin je zabio 14 koševa uz dva skoka, dvije asistencije i nešto lošiji šut 4/10.

Jasmin Perković (EWE Oldenburg, 3-2) 5 utakmica, 12.8 poena, 6.8 skokova, 1.4 asistencija : Nakon odličnog početka sezone, Perković je bio slabiji u posljednja dva nastupa. Tubingenu je ubacio osam uz četiri skoka, a protiv Braunschweiga je ostvario devet poena, osam skokova i tri asistencije.

Silvano Poropat (trener, Ludwigsburg, 2-3): Poraz kod Bremerhavena tijekom tjedna bio je treći u nizu, a crna serija prekinuta je nedjeljnim trijumfom na domaćem terenu protiv slabašne Jene. Poropat ima značajno oslabljenu momčad u odnosu na prošlu sezonu, te će teško ostvariti više od sredine ljestvice.

Nenad Josipović (trener, Karlsruhe, 3-2): U 5. kolu njemačke 2. Pro A divizije (druga liga) Karlsruhe našeg trenera Nenada Josipovića bio je bolji na domaćem terenu od Cuxhavena 71:66. Josipovićeva momčad nalazi se u sredini ljestvice, na 8. mjestu.

Matej Mamić (trener, Lichterfelde, 2-3): Pobjedu u 5. kolu, ali njemačke 2. Pro B divizije ostvario je i naš bivši reprezentativac Matej Mamić. Lichterfelde je u uzbudljivoj završnici nadmašio goste iz Crailsheima 70:69.

Hrvoje Pervan (Wurzburg): Pervan je bio izvrstan u pobjedi svojeg Wurzburga nad Rattelsdorfom. Nekad prvoligaš i bivši klub Dirka Nowitzkog i Krešimira Lončara, danas se natječe u regionalnoj ligi. Pervan je zabio 27 koševa u pobjedi 100:67.

Miljenko Crnjac (Kronberg, 5-2): Momčad Miljenka Crnjca u sedmom kolu došla je do pobjede protiv fenjeraša Goppingena 71:69. MTV Kronberg nalazi se na vrlo dobrom 4. mjestu.

Poljska

Kristijan Ercegović (Gornik 2-1) 3 utakmice, 25 minuta, 12.3 poena, 6.7 skokova: Ercegovićev Gornik u drugom kolu Ekstralige iznenadio je na gostovanju favorizirani Anwil i svladao ga 79:76. Zadranin je igrao 21 minutu i ubacio 13 poena (3/6 za dva, 7/8 slobodna) uz pet skokova. Nakon ove neočekivane pobjede uslijedio je neočekivani poraz i to na domaćem parketu od Stala koji je slavio 68:65. Ercegović je za 25 minuta ubacio deset poena (4/7 za dva, 2/2 slobodna) uz pet skokova.

Rusija

Nikša Prkačin (Dinamo Moskva 4-0): Moskovski Dinamo odradio je prošli tjedan dvije utakmice i upisao dvije pobjede. Prvo je u gostima svladan Sibirtelekom-Lokomotiv 79:66 u susretu u kojem je Prkačin za 18 minuta ubacio šest poena(3/6 za dva) i dodao osam skokova. Na gostovanju u Surgutu kod Univerziteta Nikša je napadački bio još učinkovitiji završivši susret za 15 minuta s 13 poena (6/9 za dva, 1/1 slobodna) i dva skoka.

Igor Miličić (Enisey Krasnojarsk 0-5): Prvu pobjedu i dalje traži Enisey iz Krasnojarska. U petom susretu upisali su i peti poraz i to na gostovanju kod Lokomotiva u Rostovu 106:89. Splićanin Igor Miličić za 20 minuta ubacio je sedam poena (1/3 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna) i upisao četiri asistencije i dva skoka.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 1-3): Još uvijek ne briljira Spartak iz St. Petersburga, ali niti Damir Markota. Spartak je prošli tjedan poražen kod Anzulovićevog Ural Greyta 78:61, a Markota je za 28 minuta ubacio osam poena (2/5 za dva, 0/4 za tri, 4/6 slobodna)uz dvije asistencije i sedam skokova.

Damir Miljković (Spartak Primorje 1-3): U sličnoj situaciji je i drugi Spartak, onaj iz Vladivostoka, kao i Damir Miljković. Poraz je upisan kod Samare 76:72, a Miljković nije impresionirao za 18 minuta. Ubacio je sedam poena (0/1 za dva, 2/6 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka.

Slovačka

Antonio Bivčić (Lučenec, 3-3) 6 utakmica, 13.9 poena, 1.5 asistencija, 1.9 skokova: Bivčić je u porazu kod Intera iz Bratislave za 17 minuta postigao 11 koševa.

Igor Kovačević (Lučenec, 3-3) 6 utakmica, 9.2 poena, 4.8 asistencija, 2.3 skoka : U istoj utakmici Kovačević je imao pet asistencija i tek poen za 20 minuta provedenih na parketu.

Mirko Ščekić (Lučenec, 3-3) 6 utakmica, 8.8 poena, 4.2 skoka, 4.2 asistencije : Iskusni robusni krilni centar ostvario je 11 poena, šest skokova i četiri asistencije u porazu svoje momčadi.

Ognjen Petrović (Inter Bratislava, 5-1) 6 utakmica, 13.8 minuta, 3.2 poena: Za vodeći Inter Petrović je ubacio šest koševa za 16 minuta igre.

Filip Bačić (Dolny Kubin, 3:3) 6 utakmica, 11.9 poena: U minimalnom (70:71) porazu od Pezinoka Bačić je ubacio 12 poena.

Boško Škara (Dolny Kubin, 3-3): Bio je najbolji strijelac Dolnog Kubina s 15 poena.

Mario Bratić (Handlova, 1-5) 3 utakmice, 6.7 poena, 3.3 skokova: Posljednja Handlova došla je do prve pobjede, a Bratić je ubacio 10 poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Stipe Pivac (Komarno, 4-2) 3 utakmice, 19.0 poena, 10.0 skokova, 1.7 asistencije: Bivši igrač Slavonskog Broda bio je fantastičan u pobjedi protiv Svita. Pivac je ubacio 27 poena uz šest skokova i realizaciju 8/12.

Ivan Barišić (Komarno, 4-2) 6 utakmica, 9.0 poena, 1.7 asista, 2.6 skokova: Barišić je odigrao najslabiju utakmicu sezone ubacivši tri poena uz četiri skoka za 24 minute.

Dražen Klarić (Svit, 4-2) 6 utakmica, 17.5 poena, 8.2 skoka, 2.3 asista: Klarićeva neraspoloženost bila je jedan od glavnih uzroka poraza. Naš košarkaš prvi put je ove sezone postigao manje od 14 koševa, utakmicu je završio s osam poena i šest skokova.

Darko Pezer (Svit, 4-2) 6 utakmica, 8.8 poena, 4.5 skokova, 3.3 asistencije: Jednako kao i Klarić, Pezer nije bio u "tonusu" - četiri poena i asist za 21 minutu. Svit je poražen od Komarnog 86:65.

Hrvoje Gašparac (Nitra, 1-5) 6 utakmica, 12.2 poena, 3.5 skokova, 3.0 asistencije: Gašparac je bio ponajbolji igrač gostiju u porazu od Levica 85:77. Hrvoje je zabio 17 poena uz tri skoka.

Saša Janković (Nitra, 1-5) 6 utakmica, 7.8 poena, 3.8 skokova: Janković je uhvatio osam lopti ćemu je dodao pet poena i asistenciju za 22 minute.

Slovenija

Vjeran Soldo (Krka, 2-0) 2 utakmice, 17.0 minuta, 10.5 koševa, 5.5 skokova: 23-godišnji centar odigrao je izvrsno u drugom kolu. Krka je lako 76:54 na gostovanju svladala Zagorje, a Soldo je bio najbolji strijelac utakmice s 19 koševa i šest skokova za nešto više od 18 minuta igre.

Davor Marcelić (Krka, 2-0) 2 utakmice, 29.0 minuta, 12.5 koševa, 6.0 skokova, 1.5 asisitencija: Vječni Marcelić u pobjedu je ugradio devet poena i devet skokova za 25 minuta.

Miro Jurić (Kraški zidar,1-1) 2 utakmice, 39.0 minuta, 19.0 koševa, 3.0 skoka, 2.5 asistencije: Igrač koji je mnogo obećavao postigao je 19 koševa u porazu svoje momčadi Hopsa Polzele.

Ivan Šimunić (Elektra, 1-1) 2 utakmice, 34.0 minuta, 9.5 poena, 6.5 skokova, 2.0 blokada: 21-godišnji krilni centar postigao je 19 koševa i sedam skokova u slavlju nad Koprom 85:72.

Vlado Pašalić (Koper, 0-2) 2 utakmice, 32.0 minute, 9.0 poena, 7.5 skokova: Pašalić je u porazu svoje momčadi sudjelovao s osam poena i šest skokova za 27 minuta.

Robert Troha (Helios, NLB 2-4) 5 utakmica, 12.8 poena, 2.8 skokova i 1.8 asistencija: Iskusni Zagrepčanin postigao je osam poena uz šest skokova i dvije asistencije u pobjedi 79:70 protiv Mrava. Šut ga nije služio, promašio je 9 od 12 lopti uključujući svih pet pokušaja za tricu.

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan, NLB 1-5) 6 utakmica, 7.7 poena, 4.0 skoka, 1.2 ukradene lopte: Geoplin je ovog tjedna zabilježio nova dva uvjerljiva poraza - 102:89 na domaćem terenu od Zagreba i 97:75 u gostima kod FMP-a. Bivši igrač Slavonskog Broda u prvom je susretu postigao devet poena uz dva skoka, dok je u Beogradu odigrao statistički najbolju utakmicu sezone - 14 poena, četiri skokova i tri asistencije.

Stipe Modrić (Geoplin, NLB 1-5) 6 utakmica, 10.3 poena, 4.8 skokova, 1.7 ukradenih lopti: Bivši igrač Union Olimpije Zagrebu je ubacio 13 poena uz pet skokova, dok je u Beogradu dodao osam koševa i šest uhvaćenih lopti.

Španjolska

Vedran Pušić (Prat, 0-4) 4 utakmice, 27.5 minuta, 13.3 poena, 6.8 skokova: Prat je poražen i u četvrtom nastupu. Izgubili su 60:72 od Qalat Cajasola na domaćem terenu te se nalaze na posljednjem mjestu tablice. Bivši igrač Fortituda i Cedevite ostvario je 11 koševa, osam skokova i blokadu.

Bojan Bogdanović (Real Madrid II, 4-1) 17.3 poena, 4.8 skokova: Nakon što je debitirao u seniorskom momčadi, Bojan Bogdanović zajedno s Pablom Aguilarom proslijeđen je u drugu momčad madridskog kluba. U pobjedi nad Jerezom 85:73 hrvatski juniorski reprezentativac ubacio je 23 poena (šut 8/14) uz četiri skoka.

Marko Tomas (Fuenlabrada, 1-3) 4 utakmice, 14.5 poena, 3.8 skokova, 2.0 asistenciaj: Preporod Marka Tomasa je na vidiku. U Fuenlabradi je dobio sjajan status u momčadi, a Križevčanin to odlično koristi. U tijesnom porazu od svojeg "matičnog" Reala Tomas je postigao 16 poena uz pet skokova i tri asistencije. Svojim igrama već je natjerao Madriđane da žale što su ga se privremeno odrekli u korist Grka Michalisa Pelekanosa. Tomas je nakon četiri kola 10. strijelac ACB lige. Prilično dobro za igrača kojeg su Španjolci dosad upoznali kao obrambenog specijalista.

Mario Kasun (Barcelona, 3-1) 4 utakmice, 11.3 minuta, 7.3 poena, 2.5 skokova: Kasun je svojim ulaskom u igru preokrenuo tijek susreta, kojeg je Barcelona protiv Gran Canarije na kraju dobila 69:65. Mario je logirao 21 minutu, 12 koševa, pet skokova, dvije asistencije, tri ukradene i četiri izgubljene lopte. Naš reprezentativac krenuo je u sezonu s mizernim statusom, ali bi uskoro mogao zaslužiti veće povjerenje Duška Ivanovića.

Marko Banić (Bilbao, 2-2) 4 utakmice, 10.8 poena, 5.8 skokova, 80% šut iz igre!: Banić je nastavio sa solidnim prezentacijama, a Bilbao je izgubio i drugu šokantnu utakmicu. Poraženi su od Leona 77:76. Hrvatski reprezentativac zabio je 14 koševa (šut 7/7) uz četiri skoka za 33 minute.

Drago Pašalić (Bilbao, 2-2) 4 utakmice, 11.0 minuta, 2.3 poena, 0.8 skokova: Pašalić je slabo krenuo u novom klubu. Nakon što je na otvaranju zabio sedam koševa Pamesu, Drago je u sljedeće tri utakmice za ukupno 30 minuta zabio tek dva poena. Protiv Leona ostao je bez koša i skoka u 10 minuta igre.

Mario Stojić (Menorca, 0-4) 4 utakmice, 22.5 minuta, 10.0 poena, 1.3 skoka, 0.8 asistencija: Menorca nastavlja s porazima, u nedjelju ih je nokautirao vodeći Joventud 95:67. Mario Stojić nije na razini prošlogodišnjih igara. Badaloncima je zabio osam poena, a Valladolidu u srijedu 12 koševa.

Marino Baždarić (Menorca, 0-4) 4 utakmice, 25.0 minuta, 10.3 poena, 1.8 asistencija: Baždarić je odigrao vrlo dobro na gostavanju kod Valladolida - 17 koševa, da bi podbacio protiv Joventuda - 5 poena.

Zoran Planinić (Tau Ceramica, 2-2) 4 utakmice, 18.5 minuta, 7.5 poena, 2.5 skokova, 2.3 asistencija: Planinić kod Spahije nema minutažu kakvoj se nadao. U gostujućoj pobjedi nad Fuenlabradom bio je vrlo dobar postigavši 13 koševa uz četiri skoka i dvije asistencije. U nedjelju Tau Ceramica je šokatno na domaćem terenu poražena od Manrese, a Zoran je bio solidan s devet poena, tri skoka, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Davor Kus (Unicaja, 2-2) 4 utakmice, 28.0 minuta, 9.8 poena, 2.5 asistencija: Nakon lošije partije protiv Murcije (četiri poena, tri asista), Kusu se otvorilo u Valenciji. Njegov 21 poen (od čega deset u prvih sedam minuta), ipak nije bio dovoljan za pobjedu (65:75). Davor je uz Marka Tomasa hrvatski igrač koji uživa najveću minutažu u Španjolskoj.

Stanko Barać (Pamesa, 2-2) 2 utakmice, 13.0 minuta, 1.0 poena, 2.0 skokova, 0.5 blokada, šut 1/11, valorizacija -5: Stanko je napokon dočekao svoj debi u ACB ligi, no nije prošlo zadovoljavajuće. Za 15 minuta protiv Girone ostao je bez poena uz skok i valorizaciju -7. U utakmicu s Unicajom krenuo je u petorci, ali opet je ostvario negativan statistički učinak - 11 minuta, dva poena, šut 1/8, tri skoka i asistencija.

Turska

Sandro Nicević (Bešiktaš 1-2) 3 utakmice, 24 minute, 12.0 poena, 10.0 skokova, 3.0 asistencije: Sandro Nicević i Bešiktaš prošli tjedan su imali polovičan učinak. Prvo je Bešiktaš u slaboj utakmici poražen od Karsiyake uz neraspoloženog Nicevića koji je za 26 minuta ubacio tek četiri poena (2/8 za dva, 0/1 za tri) uz osam skokova i tri dodavanja. Nakon toga je uslijedila puno bolja predstava i pobjeda protiv Selcuka u kojoj je Nicević sudjelovao s 14 poena (7/9 za dva), 12 skokova i tri asistencije za 24 minute.

Tomislav Ružić (Kepez 0-3): Dobar debi imao je Tomislav Ružić u novom turskom prvoligašu Kepezu. U trećem kolu Kepez je minimalno poražen od Antalyje 65:64, a Ružić je za 32 minute ubacio 15 poena (5/8 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna) uz devet skokova.