Arsenal se nije dao

Marin Vuković, Zoran Zdelar • nedjelja, 28.10.2007.

Usprkos promjeni trenera Bolton je nastavio prosipati bodove na svom Reebok stadionu i propustio barem nakratko izaći iz zone ispadanja. Istu priliku propustio je i Derby County porazom na domaćem travnjaku, a Juande Ramos s tribina je popratio novi neuspjeh svoje nove momčadi. Arsenal je i nakon gostovanja na Anfieldu ostao jedini neporaženi klub u najelitnijem engleskom nogometnom razredu...

Pred rekordno niskom posjetom od samo 18.000 gledatelja "fenjeraš" Premier lige Bolton dočekao je Aston Villu. U prvoj utakmici pod ravnanjem novog trenera Garyja Megsona nadali su se prvoj prvenstvenoj pobjedi nakon dva mjeseca, kojom bi barem privremeno napustili zonu ispadanja, a možda i vratili navijače na stadion. Kada je u 22. minuti Nicolas Anelka majstorski prebacio živi zid i pogodio mrežu Aston Ville činilo se da su domaći na dobrom putu, ali u 57. minuti stiže otriježnjenje. Glavni sudac utakmice Martin Atkinson mijenja odluku pomoćnog suca te dodjeljuje aut gostima i dok su se igrači Boltona čudili Villa je brzim izvođenjem uhvatila Boltonovu obranu na spavanju. Gabriel Agbonlahor ubacio je za Lukea Moorea koji prsima skreće loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Samo jednu pobjedu iz deset utakmica ima i Derby County, Boltonov brat po nevolji i suputnik na dnu Premiershipa, a tu nezavidnu statistiku danas su pogoršali novim porazom. Na Pride Park stigao je Everton, u maloj rezultatskoj krizi nakon dva uzastopna poraza, što ih ipak nije spriječilo da iz Derbyja odnesu sva tri boda. Mrežu domaćih načeo je Mikel Arteta u 26. minuti, a na 2:0 povisio je Aiyegbeni Yakubu u drugom poluvremenu.

Kao po nekom dogovoru, niti treći član zone ispadanja danas nije uspio doći do pobjede. Novi trener Tottenhama Juande Ramos zamijenio je sunčanu Sevillu kišovitim Londonom i popratio utakmicu svoje nove momčadi protiv gostiju iz Blackburna, uvjerivši se da je pred njim itekako velik posao.

Blackburn je s White Hart Lanea odnio sva tri boda iako su početkom drugog poluvremena Spursi poveli pogotkom Robbieja Keanea s bijele točke. Nakon sat vremena igre izjednačio je Benni McCarthy, a Christopher Samba u sudačkoj nadoknadi Roversima donio četvrtu uzastopnu pobjedu.

Londonski topnici, ali i Liverpool, i dalje su jedine neporažene momčadi Premier lige. Ni na teškom gostovanju u Liverpoolu na Anfieldu Arsenal nije pao, iako su Redsi stigli do vodstva vrlo rano. Steven Gerrard zatresao je mrežu već u sedmoj minuti udarcem iz prekida s ruba kaznenog prostora. Utakmica je obitovala žutim kartonima, no isključenja nije bilo.

Koliko god su se domaćini trudili zadržati minimalno vodstvo do posljednjeg sučevog zvižduka, Cesc Fabregas to nije dozvolio te je u 80. minuti izjednačio na 1:1 nakon što je uspješno izbjegao ofsajd zamku, koju je postavljala obrana Liverpoola.

Redsi su bili dominantniji, igrali su daleko atraktivnije, ali do nova tri boda ipak nisu uspjeli doći, a Arsenal se ponovno vratio na vrh prvenstvene ljestvice. Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nije bio u konkurenciji za nastup na ovom susretu.

Premiership, 11. kolo, 28.10.2007:
Bolton - Aston Villa 1:1, Derby County - Everton 0:2, Tottenham - Blackburn 1:2, Liverpool - Arsenal 1:1.