Remi do remija

Ivana Strahija • ponedjeljak, 29.10.2007.

U 12. su kolu drugoligaši većinom dijelili bodove. Tako je Vinogradar na opće iznenađenje došao do jedinice na stadionu Stjepana Spajića, isto je uspjelo i Croatiji protiv Pomorca, po bod su upisali i Solin protiv Istre, Belišće u Vukovaru, Imotski protiv Mosora i Segesta u Perkovcima.

U Zagrebu su domaćini u crnim dresovima zakazali u drugih 45 minuta i tako izgubili dva vrijedna boda. Tragičar utakmice zasigurno je bio domaći Križanović, koji u jeku dominacije gostiju propušta poentirati iz drugog penala dosuđenih domaćima. Zato je s bijele točke precizan bio Vinogradar Čordaš, svega minutu pred kraj susreta.

Čak deset žutih kartona pokazano je u Perkovcima, gdje je domaći Slavonac ugostio Segestu, što najbolje ocrtava htjenje obaju momčadi za pobjedom. Gosti su imali više od igre na početku, vode sve do 60. minute, kad domaćini izjednačavaju, a potom i vode. U nastavku susreta Perkovčani previše griješe, pa bod za svoju ekipu osvaja Šeparac pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Duplo više, čak dvadeset žutih kartona, uz još tri crvena, podijeljena su u Žrnovnici, no kako saznajemo nije to bilo zbog žara borbe već zbog neujednačenog sudačkog kriterija glavnog suca Mlakara, koji je svojim egzibicijama pošteno iživcirao obje ekipe. Podjelu je bodova zagarantirao gostujući Balić devet minuta pred kraj susreta, koji je bio precizan s bijele točke.

Slika 1 od 2.

U Kostrenu su igrači Croatije stigli bez trenera Perkovića, nedostatak vodstva vidio se u njihovoj igri. Posebno je napeto bilo u drugom dijelu susreta, kad gosti na sve načine pokušavaju postići pogodak i odnijeti pobjedu, no sudac poništava prvo 'ručni' gol Puljića, a potom i Pilipovićev iz zaleđa.

Podjela bodova u Vukovaru nikome nije posebno pomogla, derbi dna ljestvice mogao je barem jednu ekipu vinuti na sredinu. Ipak, za takvo što i Vukovar i Belišće morat će pokazati više od ispodprosječne igre koju su izveli na stadionu u Borovom naselju.

Po ljestvici slabiji Solin poštenski je isprepadao Istrane, koji su nakon 2:0 već u mislima ubilježili sva tri boda. Zaboravili su da Solinjani ne puštaju tako lako, pa nakon pogotka za 2:1 u 83. minuti junački napadaju na vrata Istre. Na sreću, pribran je ostao domaći vratar Lisjak, kojem Istra može zahvaliti na punom plijenu.

U Kutini je raspoložen bio Kiseljak, koji je nakon inicijalnog vodstva svojoj ekipi priskrbio i pobjedu nakon izjednačenja. Na utakmici se stekao dojam da domaća Moslavina nije imala baš sretan dan, pošto većina lopti upućenih prema vratima Marsonije nije željela pronaći pravi put do mreže.

Dvoboj Trogira i Kamen Ingrada završio je ipak pobjedom domaćina, premda je pred kraj ispred bijele mreže u par navrata bilo velike gužve. Tri je boda domaćima donio Milat, koji jedini pogodak susreta majsorski postiže direktno iz kornera.

Rezultati i strijelci 12. kola:
Hrvatski dragovoljac – Vinogradar 2:2 (1:0 Križanović 2. 11 m, 2:0 Tadić 26.2:1 Sablić 63., 2:2 Čordaš 89. 11 m)
Slavonac CO – Segesta 2:2 (0:1 Beglama 38., 1:1 Mišić 60., 2:1 Grbeša 76., 2:2 Šeparac 90.)
Mosor – Imotski 2:2 (1:0 Vučemilović-Grgić 10., 1:1 Radovniković 24., 2:1 Čorić 27., 2:2 Balić 81. 11 m)
Pomorac – Croatia Sesvete 2:2 (1:0 Lukunić 10, 1:1 Karabogdan 18., 2:1 Con 49., 2:2 Riberio 90.)
Vukovar '91. – Belišće 1:1 (0:1 M. Žaja 49., 1:1 Meter 51.)
Istra 1961 – Solin 2:1 (1:0 Zekić 36., 2:0 Halilović 77., 2:1 Predojević 83.)
Moslavina – Marsonia 2:1 (1:0 Kiseljak 33., 1:1 Križanović 73., 2:1 Kiseljak 78.)
Trogir – Kamen Ingrad 1:0 (1:0 Milat 41.)