Real pregazio Valenciju, Atletico bolji u golijadi

Vedran Attias • četvrtak, 01.11.2007.

U 10. kolu su na rasporedu Primere bila dva derbija: Valencia - Real i Atletico - Sevilla. Real je "pregazio" Valenciju na Mestalli, a i drugi klub iz Madrida ostvario je važnu pobjedu...

Almeria je dočekala Zaragozu samo par dana nakon poraza na Nou Campu. Pružili su solidnu predstavu, ali su opet ostali bez bodova. Ortiz je nekoliko puta prijetio u prvom dijelu, ali nije uspio svladati vrlo dobrog Cesara.

Utakmica je riješena u 78. minuti kada je Cobeno u kaznenom prostoru srušio Gonzaleza, a Milito realizirao penal visokim udarcem po sredini gola. Recreativo i Racing odigrali su 0:0. U podjednakoj utakmici, malo bolje šanse ipak su imali domaći, no kada su na samom kraju Severo i Pongolle promašili svoje prilike bilo je jasno kako gledatelji na Colombinu neće vidjeti pogodak.

Deportivo je igrao na ¸Riazoru s Mallorcom i utakmica je završila 1:1. Gosti su vrlo dobro otvorili utakmicu i već u 12, minuti poveli preko Guize. Deportivo je počeo bolje igrati nakon primljenog gola, a nagrada im je došla nakon 39 minuta.

Tada je vratar Moya srušio Bodipa u kaznenom prostoru i, osim jedanaesterca za Deportivo, gosti su ostali i bez svog prvog vratara. Lux je ušao u igru i odmah stao na vrata, ali udarac Guardada s bijele točke nije mogao zaustaviti. Deportivo je bio bolji ostatak utakmice, ali do pobjede nisu uspjeli doći.

Getafe je, na stadionu Alfonso Perez, lagano pobijedio Athletic Bilbao. Casquero u 9. i Uche u 29. minuti zabili su za pobjedu Getafea. Gosti su bili nemoćni i nisu se uspjeli vratiti u utakmicu. Zato su gosti iz Seville uzeli sva tri boda i to u kakvom stilu.

Već nekoliko kola naglašavamo kako Betis igra jako loše, a Osasuna je to još jednom pokazala. Strijelci za goste bili su Cruchaga u 42., Dady u 52. i Vela u 55. minuti za nevjerojatno laganu pobjedu od 3:0. Marko Babić odgledao je cijelu utakmicu s klupe što je možda i bolje nego sudjelovati u ovakvim nastupima svoje momčadi.

Villarreal se vrlo brzo oporavio od teškog poraza u Zaragozi i vrlo su lagano "riješili" posljedni Levante. Gosti već mogu lagano razmišljati o slaganju momčadi za sljedeću sezonu kako bi se vratili u Primeru. Levante ima samo jedan bod od mogućih 30 i, već u ranoj fazi sezone, jasno je kako se teško mogu spasiti od ispadanja.

Jedno poluvrijeme bilo je dovoljno Žutoj podmornici kako bi osigurala nova tri boda. Na samom početku Senna je izveo slobodan udarac, a potpuno sam ostao je Franco koji zabija za vodstvo. Rossi je u 15. minuti zabio iz jedanaesterca kojeg je izborio Cazorlo.

Villarreal je riješio utakmicu u 38. minuti kada je Cygan, koji je malo prije igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, glavom pospremio još jedno dodavanje Senne. U drugom dijelu i jedni i drugi su samo čekali kraj utakmice i oni koji su otišli kući nakon prvog dijela nisu ništa propustili.

U derbiju kola Valencia je ugostila Real Madrid, ali domaći navijači sigurno nisu očekivali ovakvu katastrofu, no čim je utakmica počela - vidjelo se kako se domaćinima "ne piše" dobro. Nakon samo 40 sekundi Raul je zabio na dodavanja Robinha.

Taman kada su se igrači Valencije oporavili od početnog šoka i počeli igrati Van Nistelrooy ponovo je zatresao mrežu nakon što je loptu glavom spustio strijelac prvog gola Raula. Nakon pola sata igre bilo je 0:3. Sergio Ramos zabija na dodavanje Gutija i utakmica je riješena.

Gosti tu nisu stali i do poluvremena Van Nistelrooy još jednom zabija, a Robinho upisuje drugu asistenciju na utakmici. U 59. minuti Joaquin asistira Angulu za počasni pogodak, ali samo par minuta poslije Robinho se i sam upisuje u strijelce i postavlja konačnih 1:5. Kada je Ronald Koeman obećao navijačima igru s puno pogodaka mala je vjerojatnost kako je mislio na golove gostiju i očito je kako je pred Nizozemcem dosta posla.

Drugi derbi večeri igran je na Vicente Calderonu gdje je gostovala Sevilla. Prvo poluvrijeme bilo je odlično. Već u 2. minuti Maniche zabija za vodstvo Atletica. Vodstvo nije dugo trajalo jer u 15. minuti Luis Fabiano vraća stvari na početak.

Samo dvije minute kasnije vraća domaćine u vodstvo. Utakmica je bila puna prilika i lijepih poteza, a sjajno prvo poluvrijeme zaključio je Ze Castro autogolom koji je opet vratio goste u igru.

U drugom dijelu pao je ritam utakmice. Bilo je manje prilika, a jednu takvu je u 70. minuti iskoristio domaćin. Maxi Rodriguez nastavlja igrati u odličnoj formi i lijepo je, na dodavanje sjajnog Aguera, zabio za 3:2. Još smo uzbuđenja vidjeli i u sudačkoj nadoknadi.

U prvoj minuti dodatka Jurado, na dodavanje Simaoa, zabija za 4:2, no niti tu nije kraj. U drugoj minuti sudačkog dodatka Duda lijepo pronalazi Luisa Fabiana koji svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4:3.

Primera, 10. kolo: Almeria - Zaragoza 0:1, Deportivo - Mallorca 1:1, Getafe - Athletic Bilbao 2:0, Betis - Osasuna 0:3, Recreativo - Racing 0:0, Villarreal - Levante 3:0, Valencia - Real Madrid 1:5, Atletico Madrid - Sevilla 4:3, Espanyol - Murcia 1.11., Valladolid - Barcelona 1.11.