Zagrepčani slavili u Splitu, PIPO bolji u derbiju

Vedran Stilin • četvrtak, 01.11.2007.

U dva odigrana susreta devetog kola Dukat Prve HRL za muškarce vidjeli smo pobjedu Croatia osiguranja na gostovanju u Splitu, dok je derbi igran u Karlovcu odakle je gostujući sastav Perutnine PIPO IPC odnio puni plijen…

Zbog europskih obaveza dva naša najjača kluba svoje utakmice devetog prvenstvenog kola pomaknuli su nekoliko dana unaprijed. U jednoj od njih Croatia osiguranje nastavilo je dominaciju domaćim parketima upisavši novu uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod splitskog Koteksa.

Domaća momčad se iznenađujuće dobro držala prvih 20-ak minuta ne dopustivši zagrebačkom sastavu rezultatsko odvajanje. Ipak, razlika u kvaliteti dolazi na vidjelo u posljednjim minutama prvog dijela kada CO stiže do prednosti 22:16. U nastavku Koteks se u potpunosti predaje te razlika raste na konačnih 44:30.

Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Lazarov s osam pogodaka, dok je u domaćim redovima Paponja bio najuspješniji postigavši također osam golova.

Derbi kola igran je u Karlovcu gdje je trenutno trećeplasirana momčad ugostila lidera prvenstva iz Čakovca. Susret je to kojega su obilježili sjajni vratari - na domaćoj strani Sladoljev (17 obrana), a na gostujućoj Šego (22 obrane), što je ujedno i razlog zašto je konačan rezultat bio samo 21:23.

Dvoboj je protekao u dominaciji Perutnine koja u niti jednom periodu utakmice nije dopuštala rezultatsko ugrožavanje vodstva od strane Karlovca te je nakon 10:13 poslije 30 minuta završni rezultat glasio 21:23.

Osim već spomenutog Šege najučinkovitiji u čakovečkim redovima bio je Bagarić s osam pogodaka. Kod Karlovčana prvo ime susreta bio je Požega postigavši sedam golova.