Novi treneri uspješni, Gorica pada u sve dublji ponor

Vedran Stilin • nedjelja, 04.11.2007.

Deveto kolo Dukat Prve HRL za muškarce donijelo je većinom očekivane rezultate u kojima su se proslavili novi treneri Siscije i Moslavine, dok s druge strane Gorica i dalje ne pronalazi izlaz iz mračnog tunela…

Nakon četiri kola bez osvojenog boda pred momčad Siscije postavljen je imperativ osvajanja bodova na domaćem parketu protiv Zameta. Razlog više za optimizam ležao je u činjenici kako je na klupu sisačkog prvoligaša sjeo novi čovjek - Prelčec iza kojega je težak, ali uspješan debi jer je njegov sastav izborio tijesnu pobjedu 27:26. Ražić s devet golova kod domaćina i Crnić sa šest u gostujućim redovima bili su najuspješniji pojedinci ovog susreta.

Još jedan trener imao je svoj debi u ovom kolu. Riječ je o Milinoviću koji je uspio s Moslavinom stići do trijumfa protiv Varteks di Caprija 26:23, iako treba naglasiti kako kutinski sastav nije imao rezultatsku prednost do posljednjih desetak minuta utakmice kada preuzima vodstvo i tako stiže do dva boda.

Kriza Gorice nastavlja se iz kola u kolo. Podatak da su ovoga vikenda u dvoboju protiv Agram Medveščaka na domaćem parketu nakon 30 minuta igre postigli samo tri pogotka dovoljno govori o nedoraslom sastavu koji se suprostavio Zagrepčanima. Konačan ishod ovog dvoboja glasio je 12:37 čime su se Velikogoričani uvjerljivije prikovali za dno prvenstvene ljestvice.

Od ostalih susreta treba istaknuti važnu pobjedu našičkog Nexea na gostovanju u Metkoviću 35:37 te također uspješan nastup Poreča izvan svoje dvorane koji je u osječkom Zrinjevcu stigao do slavlja 27:30. Dubrava nije imala većih poteškoća s Bjelovarom te je na domaćem parketu upisala sigurnih 39:32.